Матеріали за датою: Вересень 2016

Завоювати авторитет непросто, зміцнити його – ще важче, а зберегти на десятиліття вдається лише одиницям. У числі останніх – Прилуцький агротехнічний коледж. У Всеукраїнському рейтингу аграрних технікумів і коледжів вуз із міста над Удаєм п’ятнадцятий серед 118-ти собі подібних. На Чернігівщині він за показниками роботи посідає почесне третє місце. На сьогодні у коледжі працюють шість відділень, які готують електриків, газовиків, меліораторів, землевпорядників, бухгалтерів. У навчальному закладі нині здобувають освіту понад 600 студентів.

Опубліковано в: Теми номера
Середа, 28 Вересень 2016 00:00

Втративши рідну людину

На жаль, втрати – невід’ємна частина людського життя. Через біль втрати доводиться пройти кожному з нас. І, звісно ж, кожен хоча б раз зустрічав людину, котра переживає горе. Для того, хто втратив рідних, оточуючі – це джерело підтримки і допомоги, таких необхідних у скорботний час. А для нас зустріч із тим, хто горює, – своєрідне випробування на людяність, перевірка здатності співчувати, виявляти чуйність і такт. Можливо, саме тому багато хто губиться, не знаючи, як поводитися, чим допомогти, що сказати… Часто ми покладаємося на внутрішнє чуття, але навіть фахівець може ухвалити невірне рішення. Тож як уберегтися від помилок?

Опубліковано в: Поради
Середа, 28 Вересень 2016 00:00

Турнір у присутності легенди

Поштовх до розвитку біатлону в Прилуках дав Олександр Іванович Прядко. Він у цьому виді спорту з 1963 року. Успішно виступав за Чернігівську обласну команду фізкультурного спортивного товариства «Авангард» на першості УРСР, був неодноразовим чемпіоном та призером першості СРСР серед спортивних товариств, чемпіоном та призером першості УРСР. Із 1973-го Олександр Прядко поєднує участь у змаганнях із тренерською діяльністю. Цього ж року запроваджує заняття з біатлону в Прилуках – то була перша та єдина на той момент біатлонна група хлопців на Чернігівщині. Згодом очолив збірну Всесоюзного ФСТ «Спартак», і в 1979-му ця команда (у її складі тоді були прилучани Микола Перепелиця та Володимир Правдивець) посіла 1 місце на чемпіонаті СРСР.

Опубліковано в: Люди краю
Середа, 28 Вересень 2016 00:00

Грушевського викарбували на монеті

Національний банк України 26 вересня презентував монету, присвячену 150-річчю з дня народження історика, науковця, літературознавця, соціолога, публіциста, письменника, політичного, громадського і державного діяча Михайла Сергійовича Грушевського.

Опубліковано в: Новини України

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, схвалила проект рішення «Про затвердження граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги».

Опубліковано в: Новини України
Середа, 28 Вересень 2016 00:00

Шоста хвиля – на дембель!

Президент України Петро Порошенко підписав указ про демобілізацію військових шостої хвилі. Про це він повідомив у Facebook.

За словами Глави держави, мобілізовані минулого року військові повернуться додому до кінця жовтня. «Щойно буде звільнено останнього із шостої хвилі, на фронті залишаться лише контрактники. Призовники за віком, як і тепер, до зони проведення АТО не направлятимуться», – написав Президент.

Опубліковано в: Новини України
Середа, 28 Вересень 2016 00:00

Нові правила енергопостачання

Набрали чинності зміни до правил користування електричною енергією для населення.

Зміни були затверджені постановою Уряду місяць тому, а 20 вересня оприлюднені в «Офіційному віснику України» та набрали чинності.

Опубліковано в: Новини України
Середа, 28 Вересень 2016 00:00

Вони бездомні, бо ми бездушні

Міжнародні експерти оприлюднили рейтинг країн із найбільшою кількістю бездомних тварин. Україна потрапила до першої десятки.

Сьогодні у кожному невеликому українському місті налічується від 10 до 20 тисяч вуличних собак. Близько 40% – звичайнісінькі дворняги, проте останнім часом нерідко зустрічаються кинуті власниками породисті пси. За кількістю безхазяйних тварин ми поступаємося США, однак там вони живуть здебільшого у притулках, яких в Україні катастрофічно не вистачає. Основними причинами, з яких собаки опиняються на вулиці, експерти назвали безвідповідальність та безкарність господарів, котрі покинули своїх вихованців (у західних країнах такого практично не трапляється), а також відсутність програм зі стерилізації тварин. Особливо тривожить світову спільноту значний ріст кількості догхантерів в Україні.

Опубліковано в: Новини України
Середа, 28 Вересень 2016 00:00

Сонячні панелі подешевшають

Нардепи допрацювали законопроект, який пропонує ввести податкову знижку для покупки не тільки електромобіля, а й обладнання для виробництва альтернативних видів енергії. Таким чином, ціна на сонячні панелі, теплові (ґрунтові, водяні, повітряні) насоси та вітрогенератори знизиться на 15%.

Перелічене обладнання в умовах нестабільного валютного курсу може коштувати від 9000 до 25000 доларів. Через високу вартість встановити його в себе, звісно ж, спроможний не кожен. Саме тому державна підтримка в цій галузі буде дуже доречною.

Опубліковано в: Новини України
Середа, 28 Вересень 2016 00:00

Ображати поліцейських собі дорожче

На розгляд Верховної Ради внесено законопроект, який передбачає посилення відповідальності за спротив співробітникам поліції.

Якщо невихований громадянин обізвав правоохоронця чи показав йому середній палець, то він заплатить штраф (честь мундира оцінили у суму від 255 до 510 гривень). Нічим платити – арешт на 15 діб. Фізичний опір поліцейському коштуватиме набагато дорожче – від 3 до 7 тисяч гривень. А коли розпочати з ним бійку, можуть посадити на 5 років.

Своє слово про даний закон ще мають сказати депутатські комітети.

Опубліковано в: Новини України
Страница 1 из 7

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа