Городяни почнуть сортувати побутові відходи?

На початку березня у Прилуках встановлять двадцять контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів. Комунальне підприємство «Послуга» розмістить їх на території сміттєвих майданчиків по вулицях 1 Травня та Ярмарковій, а також у мікрорайоні 273-го кварталу. Окремі контейнери для скла, пластику і паперу буде легко відрізнити від тих, які не передбачають роздільного збору відходів, оскільки вони абсолютно прозорі.

Поки що це лише перші кроки для впровадження системи повного контролю над побутовими відходами, адже контейнери, у виготовленні яких, здається, немає нічого складного, насправді є високовартісним придбанням. На їх закупівлю в минулому році депутатський корпус виділив 100 тисяч гривень. Цієї суми вистачило всього на двадцять контейнерів, а місто потребує як мінімум сотню.

Навіщо такі витрати, якщо можна просто підписати старі металеві баки: «Скло», «Папір», «Пластик»? Для того, аби змінити психологію мешканців, гарантувати, що до бака з відповідним написом не потрапить інший вид відходів, запобігти розбиранню відсортованого матеріалу дрібними «приватними підприємцями».

Чи стане встановлення нових контейнерів приводом для початку роздільного збору сміття – залежить від кожного з нас. Замисліться, скільки зусиль вам доведеться докласти задля того, щоб викинути скляну пляшку в один контейнер, а пластикову в інший... Старань для цього потрібно зовсім не багато, але так ви зменшите шкідливий вплив на довкілля та збільшите відсоток відходів, придатних для вторинної переробки, запобігатимете розкладанню, гниттю і горінню перемішаних відходів на звалищі.

Любов Рубан, прес-секретар Прилуцької міської ради

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа