Кампанія декларування триває

05 Квіт. 2017
59 переглядів

До уваги громадян!

Державна фіскальна служба України нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року. Останній день подання декларації – 3 травня 2017-го. Додаткова інформація – на веб-порталі ДФС.

Збільшено суму сплати за навчання без податків

Відповідно до п. 165.1.21 статті 165 Податкового кодексу України, з 1 січня 2017 року суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми ПДФО.

Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області.

На сьогодні неоподатковувана сума дорівнює трикратному розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи (у 2017 році – 9600 гривень). У минулих роках таким критерієм був граничний розмір доходу у вигляді зарплати, який давав право на отримання податкової соціальної пільги.

Крім того, з 1 січня 2017 року для студентів, котрі вивчилися коштом роботодавця скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом 3 років після закінчення навчального закладу. У попередній редакції п. 165.1.21 статті 165 ПКУ діяла норма, що передбачала оподаткування ПДФО всієї суми, сплаченої за навчання, у випадку припинення працівником трудових відносин з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання.

До друку підготовлено сектором організації роботи Прилуцької ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа