Уряд встановив розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році

19 Квіт. 2017
45 переглядів

Виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань передбачено допомогу в таких розмірах:

1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3500 гривень;
II групи – 3100 гривень;
III групи – 2700 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1200 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3500 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 600 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 гривень.

У Прилуках понад 2 тисячі громадян претендують на отримання вказаної допомоги. Загалом із Державного бюджету на потреби міста буде виділено 2,5 мільйона гривень.

Субсидіанти-пільговики мають можливість економити більше

Більше 5 тисяч жителів нашого міста мають змогу перейти із субсидій на пільгову компенсацію вартості житлово-комунальних послуг.

Залежно від категорії пільга надається конкретній особі та у випадках, передбачених законодавством, поширюється на членів її сім’ї.

До членів сім’ї пільговика при наданні пільг належать:

– дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);

– неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та II груп або інвалідами І групи;

– особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним (за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі);

– непрацездатні батьки;

– особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива розраховується з урахуванням доходів усіх зареєстрованих членів домогосподарства.

Тож порядок дій наступний:

– громадянам, які одержали житлову субсидію і визначили, що їхній обов’язковий платіж за житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є меншим, ніж якби вони отримували лише пільгу, звертатися до управління праці та соціального захисту населення з питань припинення нарахування пільги не потрібно, оскільки ця процедура відбуватиметься автоматично;

– громадянам, які одержали житлову субсидію і визначили, що їхній обов’язковий платіж за житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є більшим, ніж якби вони отримували лише пільгу, потрібно звертатися до управління праці та соціального захисту населення з питань припинення нарахування субсидії та з проханням залишити тільки пільгу.

Отже, що краще обрати: пільгу чи субсидію – необхідно вирішувати в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей кожного домогосподарства.

Нагадаємо, що споживачі, які вже користувалися субсидіями, не повинні звертатися до відділу субсидій (у разі відсутності змін у складі сім’ї, матеріальному становищі тощо). Їм субсидії на літній період перерахують автоматично, а повідомлення про призначення субсидії надішлють поштою.

Сто відсотків компенсації вартості послуг ЖКГ для учасників АТО

Держава гарантує учасникові АТО медичні, житлово-комунальні, трудові та інші соціальні пільги, а також грошову допомогу.

На даний час у Прилуках зареєстровано 349 учасників АТО, які користуються пільгами на житлово-комунальні послуги. Але фактична кількість воїнів, котрі повернулися із зони проведення бойових дій, більша.

Учасники бойових дій, а також члени їхніх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього мають право на такі житлово-комунальні пільги:

– 75-відсоткова знижка на квартплату;

– 75-відсоткова знижка на оплату житлово-комунальних послуг;

– 75-відсоткова знижка на вартість палива (в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають централізованого опалення) і скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах середніх норм споживання.

Для отримання вищезазначених пільг необхідно стати на облік до Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків. Для цього треба подати до управління праці та соціального захисту населення наступні документи: паспорт, копію посвідчення учасника бойових дій, копію картки фізичної особи-платника податків про присвоєння ідентифікаційного номера, інформацію про склад сім’ї та про житлово-комунальні послуги, пільгами на оплату яких ви будете користуватися.

Також із копіями цих документів слід звернутися до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг.

Крім державних гарантій, додаткову 25-відсоткову знижку на оплату житлово-комунальних послуг для вищезазначеної категорії громадян гарантує міська влада. Для отримання знижки потрібно разом із документами на оформлення пільг надати до управління праці та соціального захисту населення копію довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції. Після чого знижка буде затверджена, а організації-надавачі житлово-комунальних послуг повідомлені про це.

Підготувала Любов Рубан, прес-секретар Прилуцької міської ради

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа