Руслан Котляр: «Комунальні підприємства працюють на повну силу»

Руслан Котляр Руслан Котляр ВЧ

Найближчої неділі своє професійне свято відзначатимуть люди, чия праця є справді життєво необхідною. У 2017 році День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення припадає на 19 березня. Це свято по праву можуть відзначати представники різних професій: перукарі, кравці, слюсарі та інші, але сьогодні ми поговоримо про тих, хто приносить у наші оселі тепло, а на вулиці – чистоту й порядок. Із перших вуст дізнатися про ситуацію в житлово-комунальній сфері Прилук, показати реалії, в яких вона функціонує, нам допоможе профільний заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Руслан Котляр.

– Руслане Павловичу, для початку скажіть, будь ласка, яка загальна кількість працівників комунальних підприємств обслуговує населення нашого міста?

– Загалом на п’яти підприємствах, які здійснюють благоустрій Прилук та надають житлово-комунальні послуги, трудяться 527 працівників. Найбільший колектив на КП «Прилукитепловодопостачання» – 375 чоловік, на КП «Прилукижитлобуд» – 106, на КП «Послуга» – 80, на КП «Міськсвітло» – 30, ще 10 працівників трудяться на КП «Муніципальна поліція», 6 чоловік забезпечують організацію і контроль робіт в управлінні ЖКГ міської ради.

– У нашому місті проживає близько 57 тисяч осіб. Чи достатньо такої кількості працівників сфери для надання якісних комунальних послуг?

– На це питання повинні відповісти самі прилучани. Та запевняю: комунальні підприємства працюють на повну силу. Робота комунальників важка фізично та виснажує дух, але більшість працівників відповідально виконують свої обов’язки, трудячись на користь громади.

– Чистота міста – один із основних критеріїв ефективності роботи влади. У Прилуках чистоту на вулицях забезпечує КП «Послуга», діяльність котрого чи не найбільше цікавить громаду. Які саме роботи виконує підприємство?

– «Послуга» під керівництвом Руслана Ніязова є одним із прибуткових та стабільних комунальних підприємств. Його працівники виконують ручне прибирання прилуцьких вулиць, вивозять сміття та забезпечують його утилізацію, ліквідують стихійні сміттєзвалища, прочищають ливневі каналізації, облаштовують контейнерні майданчики для збирання побутових відходів та доглядають за ними, грейдерують ґрунтове покриття доріг, очищають вулиці від снігу тощо.

– Яким чином відбувається модернізація підприємства, та з якими проблемами стикаються містяни й працівники КП?

– Нововведення є. На початку березня поточного року за кошти міського бюджету «Послуга» придбала і встановила двадцять контейнерів для роздільного збору сміття та п’ять звичайних для заміни в центральній частині міста. Окремі контейнери для скла, пластику та паперу легко відрізнити від звичайних: вони прозорі та мають відповідні написи. Більшість мешканців з позитивом поставилася до ініціативи міської ради, але, на жаль, є й такі, котрі використовують нові контейнери не за призначенням.

– Як плануєте «перевиховувати» порушників?

– Ми не плануємо, а вже працюємо. Муніципальна поліція Прилук, начальником якої є Микола Іваник, проводить періодичне чергування в місцях встановлення цих контейнерів і затримує порушників «на гарячому». Останні сплачують штрафи в розмірі від 340 гривень для фізичних осіб та від 580 гривень і вище для суб’єктів господарювання.

– Сподіватимемося, що не лише штрафи стимулюватимуть добропорядність прилучан, а й елементарна культура, турбота про екологію і чистоту в місті... Ще одна нагальна проблема Прилук – це засмічення ливневої каналізації під час сильних дощів. Ділянки доріг деяких мікрорайонів порівнюють з водоймами. Як справляється КП з вирішенням цієї проблеми?

– Управлінням житлово-комунального господарства розробляється проектно-кошторисна документація на заміну труб ливневої каналізації. Ця робота потребує значних коштів, але питання фінансування вирішується.

– Чи повною мірою «Послуга» забезпечена необхідною технікою?

– У 2016 році для потреб КП придбано дві одиниці спецтехніки з розчистки вулиць від снігу в зимовий період, поливання їх улітку та сміттєвоз із боковим завантажуванням. Проте наявної техніки цієї зими підприємству не вистачало, тому плануємо придбати ще декілька одиниць, у тому числі для розчистки тротуарів узимку.

– Руслане Павловичу, як Ви оцінюєте стан житлового фонду міста?

– У Прилуках основна частка багатоповерхівок будувалася ще в минулому столітті, тому вони потребують постійних поточних та капітальних ремонтів. Цим займається КП «Прилукижитлобуд».

– Які основні роботи виконувало підприємство останнім часом?

– Торік працівниками КП під керівництвом В’ячеслава Сивенка було здійснено часткову заміну рулонного та шиферного покриття покрівель на 115 будинках. Виконуються ремонти панельних швів, прибираються під’їзди та прибудинкові території. На останніх у весняно-літній період скошується трава, а в зимовий – розчищається сніг. Таким чином, свої зобов’язання перед громадою підприємство виконує.

– За останній рік прилучани відчули, а точніше, побачили зміни у вуличному освітленні міста, що забезпечує комунальне підприємство, яким опікується Євген Шаповал.

– Так, у 2016-му завдяки КП «Міськсвітло» розпочалася активна робота з освітлення вулиць міста та заміни ламп розжарювання на енергозберігаючі. Ці зміни відбулися в Заудаївському мікрорайоні та на Рокитному. Світло прийшло на 10 вулиць мікрорайону так званого Газового і на вулицю Пирятинську, які взагалі ніколи не освітлювалися. На даний час із міського бюджету додатково виділено 650 тисяч гривень на освітлення ще 27 вулиць, проводиться заміна звичайних ламп на енергозберігаючі у військових містечках №№12, 17. Зрушилося з мертвої точки питання спилювання аварійних дерев.

– Доволі успішно в минулому й поточному роках функціонує КП «Прилукитепловодопостачання». Які основні здобутки підприємства можете виокремити?

– На обслуговуванні цього КП перебувають 253 житлові будинки. «Прилукитепловодопостачання» здійснює комплекс робіт з ліквідації малоефективних котелень зі старим устаткуванням та впровадження модульних котелень, а також реконструкції котелень й оснащення їх новими сучасними котлами. Найголовніше те, що вже п’ятдесят відсотків багатоповерхівок обладнані тепловими лічильниками. Це дозволяє прилучанам значно заощаджувати на обігріві власних осель.

На балансі підприємства також 19 свердловин, 20 каналізаційних насосних станції (КНС) і каналізаційні очисні споруди. 18 КНС переведено в автоматичний режим, на всіх КНС частково встановлені сучасні насоси.

У рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області в 2016 році підприємством було встановлено каналізаційний насос на КНС №9 (вул. Густинська, 34/3), вартість якого становить 255 тисяч гривень, а на каналізаційних очисних спорудах міста – систему аерації вартістю 343,2 тисячі гривень.

Упроваджені КП за керівництва Андрія Гавриша заходи дозволили покращити екологічний стан Прилук, підвищити ефективність роботи каналізаційних насосних станцій та очисних споруд, зменшити витрати на експлуатацію обладнання, знизити споживання енергоресурсів.

– Як управління ЖКГ міської ради контролює такий великий обсяг робіт?

– Проводяться постійні перевірки, комісійне обстеження робіт кожного підприємства. На управлінні ЖКГ лежить велика відповідальність за життєдіяльність усього міста.

– Відомо, що останнім часом управління проводило комісійні обстеження стану дорожнього покриття в Прилуках. Яких висновків дійшли спеціалісти, і що вони збираються робити надалі?

– Дійсно, на сьогодні проведено повне комісійне обстеження доріг та визначено обсяги необхідного поточного ремонту. Встановлено відсоток браку дорожнього покриття, ремонт якого здійснювався в минулому році, та обсяги новоутворених пошкоджень. Більшість руйнацій на дорогах – це нові ями. Брак у роботі підрядників становить лише 500 квадратних метрів, приблизно 3 відсотки від загального обсягу робіт. Підрядні організації без заперечень підписали надані акти і до 25 березня усунуть недоліки за власний кошт. А міська влада за підтримки депутатського корпусу буде організовувати ремонтні роботи на решті прилуцьких доріг.

– Що ж, на завершення ми залишили КП «Муніципальна поліція» – наймолодше з комунальних підприємств. На яку суму були оштрафовані його працівниками порушники правил благоустрою міста?

– За 2016 рік шляхом штрафування муніципальні поліцейські поповнили міський бюджет на 35 тисяч гривень. Звісно, порушень було набагато більше, але працівники КП спершу проводили роз’яснювальну роботу, попереджали городян про відповідальність і лише потім карали гривнею. Та в 2017-му муніципальна поліція діятиме жорсткіше.

– На Вашу думку, що потрібно зробити в Прилуках, аби місто розвивалося в ногу з часом, а прилучани пишалися ним і берегли його?

– Необхідно разом, спільними зусиллями рухатися вперед. Кожен городянин повинен зрозуміти, що від його особистої громадянської позиції залежить майбутнє міста. Сьогодення диктує свої вимоги до власників житла, практично всі квартири знаходяться в приватній власності, і якось дивно виглядає те, що сам будинок, в якому приватизовані квартири, нікому не потрібен. Він може обслуговуватися профільним комунальним підприємством чи приватною фірмою, що надає аналогічні послуги, перебувати на балансі й обслуговуванні ОСББ, але поки не зміниться ставлення мешканців до спільного майна, позитивних змін не відбудеться. Те ж саме стосується й наших вулиць. Ми самі відповідальні за умови, в яких живемо.

– Що б Ви хотіли побажати працівникам комунальних служб з нагоди професійного свята?

– Сьогодні комунальні блага стали звичною справою, ніхто не замислюється, скільки потрібно докласти зусиль для їх стабільного забезпечення. Тож я хочу привітати кожного працівника житлово-комунального господарства Прилук з прийдешнім професійним святом. Бажаю вам, шановні колеги, міцного здоров’я, благополуччя та затишку у ваших оселях. Нехай вас оминають життєві негаразди, а ваша праця буде шанованою містянами й гідно оплачуваною державою.

Спілкувалась Любов Рубан, прес-секретар Прилуцької міської ради

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа