Пасічники заклали Медову алею

Запалення Божого вогню Запалення Божого вогню ВЧ

Чи є у світі щось смачніше та корисніше за мед? Напевно, ні. Цей продукт від працелюбної бджоли в усі часи був у числі найкращих ліків. До прикладу, в Стародавній Індії мед і молоко входили до складу еліксиру, що подовжує життя. Арабський лікар Авіценна рекомендував людям після 45 років, аби зберегти свою силу та молодість, систематично вживати мед із товченими ядрами горіхів. І рецептів, де мед серед основних компонентів, безліч.

Проте Божа комаха, як ще називають бджолу, дає людині не тільки мед, а й віск, прополіс, маточне молочко, квітковий пилок та ще багато унікальних продуктів. Від людини ж натомість вона потребує лише турботи та захисту.

Наприкінці 2013-го утворилася громадська організація «Бджолярі Прилуччини». Одним із основних завдань, яке ставлять перед собою ці залюблені у пасічництво люди, є боротьба з фермерами, котрі, обприскуючи хімікатами власні поля, знищують цілі бджолині сім’ї, завдаючи чималої шкоди не тільки пасічникам, а й екосистемі краю. А ще активісти бджільництва Прилуччини намагаються завжди бути в курсі всіх новинок бджолярської науки, ділитися досвідом із молодим поколінням пасічників.

Саме з цією метою за ініціативи вищезгаданої ГО у Прилуках у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва 24-25 березня проходила конференція, на яку зібралися знані бджолярі з усіх куточків нашої держави. Зокрема, заступник голови Спілки пасічників України Петро Дяченко; доктор ветеринарних наук, професор Житомирського Національного агроекологічного університету Олександр Галатюк; почесний пасічник України з Кіровоградщини Микола Горніч; доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, найдосвідченіший бджоляр нашої країни Віктор Поліщук; доцент кафедри бджільництва Київського університету біоресурсів і природокористування Олексій Лосєв; представники львівського журналу «Український пасічник» Микола Осташевський (головний редактор) та Зіновій Твердохліб (редактор); редактори столичних часописів Василь Петруша («Пасіка»), Василь Соломка («Бджолярський круг»), Дмитро Гриньков («Пасічний журнал»); апіфітотерапевт Микола Мінкін та інші.

За доброю традицією, що існує у бджолярів споконвіків, засідання відкрили запалюванням трьох воскових свічок. Такий вогонь називають Божим. А далі розпочалася безпосередньо конференція. Її учасники заслухали інформацію про маловідомі сторінки історії пасічництва Приудайського краю та про часопис «Пасічник», котрий із 1925-го по 1929-й виходив у Прилуках і був першим спеціалізованим виданням в Україні. Торкнулися і професійних здобутків та напрацювань. Лектори розповіли про медоносні рослини, основи рентабельного бджільництва, хвороби бджіл, їх профілактику та лікування, апітерапію тощо. Понад сто учасників конференції одержали чимало корисної інформації від науковців і досвідчених пасічників країни. У суботу, 25 березня, бджолярі прослухали ще кілька доповідей у залі Прилуцької райдержадміністрації, а потім відвідали зразково-показову пасіку Миколи Жадька у селі Заудайка на Ічнянщині.

Також у Центрі творчості дітей та юнацтва проходив конкурс малюнків. Вихованці закладу зображували Божу комаху і продукти її діяльності. Кращі художники були відзначені солодкими подарунками від бджолярів. А ще на території ЦТДЮ пасічники заклали Медову алею, висадивши на ній молоденькі липи та кущі калини.

– У кожного пасічника в душі є іскра Божа. Бджільництво – це благородний труд, яким погані люди займатися не можуть. Під час конференції ми вкотре переконалися у цьому, – підбив підсумки дводенної роботи голова ГО «Бджолярі Прилуччини» Володимир Каїка.

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа