Три роки війни

Три роки війни Три роки війни ВЧ

Війна... Яке страшне слово! Як хочеться дізнаватися про неї лише із книг чи кінофільмів. Проте війна без дозволу прийшла в Україну три роки тому. Прийшла, аби забирати життя тисяч військових та мирного населення.

14 квітня 2014 року був підписаний Указ «Про невідкладні заходи з подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». На Сході нашої держави розпочалася АТО. За ці три роки країною прокотилися шість хвиль мобілізації. Десятки тисяч захисників в окопах боронили й продовжують боронити суверенітет України. Скільки їх повернулося додому інвалідами! Скільки загинуло в ім’я того, щоб на рідній землі знову запанував мир.

Молоді ветерани, учасники АТО із Прилук та Прилуцького району, 14 квітня 2017-го завітали до сесійної зали міськради на офіційну зустріч з мером Ольгою Попенко з нагоди 3-х роковин початку антитерористичної операції.

– 14 квітня – особлива дата для кожного з нас. Адже цього дня розпочалася АТО на Донбасі, – виступаючи перед зібранням, зазначила Ольга Михайлівна. – Наші земляки, найкращі, найдорожчі сини Прилук і Прилуцького району, чесно виконали свій військовий обов’язок. І продовжують це робити й нині. Ви, шановні учасники АТО, захищали Луганський і Донецький аеропорти, достойно виходили з Іловайського котла, захищали Дебальцеве. Зараз ви є активними членами нашої громади, підтримуєте сім’ї своїх полеглих і померлих побратимів. Не помилюся, коли скажу, що ви – гордість держави. Своїм прикладом, своїм героїзмом, своєю мужністю надихаєте молодь на служіння Україні, своєю порядністю вчите нас любити Батьківщину, служити вірою і правдою рідному народу. Перед кожним із вас я низько схиляю голову. Спасибі вам за подвиг!

Великою честю для мера (як сказала сама Ольга Попенко) було вручити воїнам нагороди та відзнаки. Так, Почесної грамоти виконкому Прилуцької міськради удостоїлися учасник АТО Павло Сакадьол, командир в/ч А4245 полковник Юрій Лісняк та старший офіцер цієї військової частини майор В’ячеслав Харченко. Подяки міського голови дісталися учасникам АТО Сергію Лозовому, Василю Каналошу, Сергію Аблясову, Олександру Шибку, Максиму Нікорі та Ярославу Цюкуру. Ще 50 захисників Вітчизни отримали нагрудний знак «Ветеран війни – учасник бойових дій».

Присутні пом’янули полеглих на Сході земляків хвилиною мовчання. 12 квітня їх лави поповнив 36-річний Олег Санник, котрий загинув поблизу Авдіївки на Донеччині.

Поклавши квіти до пам’ятного знака «Воїнам АТО, які загинули за незалежність України», представники міської влади, атовці та члени їхніх родин, пересічні городяни взяли участь у літії, яку відслужив настоятель собору Різдва Пресвятої Богородиці, протоієрей Віталій Юрочко. У цю мить у небо линули молитви не тільки за душі покійних, а й за те, аби в Україну нарешті повернувся мир.

Олег Діденко

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа