Ветерани потребують нашої уваги

Безсмертний Подвиг ветеранів Великої Вітчизняної війни, котрі, не шкодуючи здоров’я та життя, захистили рідну землю від нацистських загарбників, ніколи не зітреться з пам’яті нащадків. Адже із доль кожного окремо взятого фронтовика формувалася історія нашої країни. Забувати про визволителів – гріх.

З кожним роком героїв 1941-1945-го стає все менше і менше. Ми мусимо поспішати подякувати їм за вільну українську землю, за дні й ночі, проведені в окопах під ворожими обстрілами заради нашого мирного майбутнього. Бо завтра такого шансу в нас може вже й не бути…

На рахунку цих людей два великі подвиги – ратний і трудовий. Фронтовики, здолавши грізного ворога та повернувшись з війни, не мали часу на відпочинок, бо вдома на них чекали зруйновані міста та села, вщент знищені заводи й фабрики. Все це треба було швидко відбудовувати. Тому, змінивши військову форму на звичайний одяг, визволителі стали до роботи. Колись у Прилуках таких героїв налічувалися тисячі, справжнє фронтове братство. Вони часто збиралися разом, ділилися успіхами, поверталися у спогадах на поля битв. Та час невблаганний. Нині у місті над Удаєм залишилося всього 66 учасників бойових дій. Більшість із них уже й з дому не виходять. Вік дається взнаки. Тож цього року напередодні 9 Травня представники Прилуцької міської організації партії «Опозиційний блок» із подарунками завітали до кожного із ветеранів Великої Вітчизняної.

– Вважаємо своїм святим обов’язком у ці травневі дні відвідати фронтовиків, – говорить голова міської організації «Опозиційного блоку» Марія Ястремська. – Нині лише одиниці з них можуть прийти на урочисті заходи до Скверу Вічної Слави. Тому ми повинні побувати у кожного фронтовика, аби вони побачили, що нащадки їх поважають, що пам’ять про їхній Подвиг досі живе.

Дійсно, чимало солдатів Перемоги вже прикуті до ліжка. Їх підводять ноги та серце, але душа залишається молодою. Хай і обпаленою вогнем війни. Визволителі радо зустрічали гостей у своїх домівках, у багатьох на очах бриніли сльози. Фронтовики розповідали про свої воєнні будні, про відбудову міста після Перемоги. Хтось згадував бойових побратимів, хтось читав власні вірші.

– Ветерани потребують нашої уваги, яка для них є найдорожчим подарунком, – переконана Марія Миколаївна. – Причому не лише 9 Травня, а завжди. Сумно, що нинішня влада хоче переписати історію Великої Перемоги. Держава принижує ветеранів, зокрема, скасовуючи соціальні пільги. Але вони не звикли скаржитися. Бо справжні фронтовики не скаржаться, а мужньо долають усі труднощі та досягають перемоги.

Прилуцька міська організація «Опозиційного блоку» одне зі своїх головних завдань вбачає у підтримці учасників бойових дій, ветеранського руху Прилук. Представники цієї політсили постійно здійснюють заходи з догляду за Сквером Вічної Слави, надають допомогу фронтовикам, зберігають спогади про їхнє славне минуле. Так і мають діяти вдячні нащадки. Адже аби не ці мужні чоловіки та жінки, то коричнева чума нацизму затопила б увесь світ.

Андрій Гончар

Оцінити матеріал
(1 Голос)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа