Не згасне слава Визволителів

Не згасне слава Визволителів Не згасне слава Визволителів ВЧ

Початок травня – особливий період для українців. Адже у ці дні ми відзначаємо свято Перемоги над нацистськими загарбниками у Великій Вітчизняній війні. З тої знаменної дати минув уже 71 рік, та вдячність нащадків вічна. Війна 1941-1945-го була і залишається донині найкривавішою в історії людства. У ній брала участь 61 країна, 80% усього населення планети. Тільки Радянський Союз втратив 26,6 мільйона вбитими на полях битв, замордованих у німецьких концтаборах, страчених під час окупації. Майже 14 мільйонів із них – українці.

Не згасне слава ВизволителівРанок 9 травня зустрів прилучан яскравим теплим сонцем. Природа теж раділа Великій Перемозі. До Скверу Вічної Слави, де проходив мітинг-реквієм «Не погасити пам’яті вогонь», зібралися ветерани, молодь, пересічні городяни. Кожен ніс квіти, аби вручити їх визволителям, покласти до Вічного вогню, до погрудь Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів Ордена Слави, що зведені на Алеї Героїв, до Стели визволителям.

Як і годиться на подібних заходах, у Сквері прозвучало чимало слів вдячності на адресу солдатів Перемоги.

– Від імені голови Чернігівської обласної організації партії «Опозиційний блок», депутата облради Анатолія Мирошниченка і від себе особисто вітаю вас, дорогі ветерани, із 71-ю річницею Великої Перемоги. Я впевнена, що для кожного, хто прийшов сьогодні до Скверу Вічної Слави, цей день – величне і радісне свято зі сльозами на очах. Прилучани пам’ятають Подвиг своїх дідів та прадідів, які перемогли нацизм, пройшли пекло війни, подарували нам мирне майбутнє. На жаль, сьогодні деякі політики намагаються переписати історію, але ми цього не дозволимо. Щороку 9 травня приходитимемо сюди, до цього священного місця, аби згадати загиблих і вшанувати живих, – сказала депутат Прилуцької міськради Марія Ястремська.

Також вона виконала почесну і приємну місію: передала учаснику бойових дій, ветерану Великої Вітчизняної війни Миколі Микитовичу Степаненку Почесну грамоту Чернігівської обласної ради. Голові ветеранської організації Прилук Георгію Хотіну пані Марія вручила від Анатолія Мирошниченка сертифікат на 10 тисяч гривень.

– Хай міська ветеранська організація й надалі процвітає, втілює у життя всі добрі справи, започатковані протягом останніх років, гордо несе звання кращої на Чернігівщині, – передаючи подарунок, зазначила Марія Миколаївна.

Не згасне слава ВизволителівПриємно відзначити, що нинішні діти, котрі народилися і виросли вже у незалежній Україні, не забувають про героїчне минуле свого народу, про беззастережну самопожертву дідів і прадідів.

– У кривавому горнилі Другої світової війни загинув мій прадід, Сергій Прокопович. Йому було лише 32. Ще восени 1943-го він звільняв Прилуки, а в лютому наступного року його життя обірвала фашистська куля. Він похований у братській могилі у селі Лисянка на Черкащині. Мій дід, Михайло Андрійович, у 22 роки форсував Дніпро. Загинув на Лютізькому плацдармі, – розповіла учениця гімназії №5 Настя Дорошенко. – Я їх не знаю. Бачила лише на старих пожовклих фото. Не знаю, але безмежно пишаюся ними. Я вдячна їм та тисячам інших фронтовиків, котрі не повернулися додому, вам, шановні ветерани, за те, що я є, що ми отримали безцінний дар – життя. Обов’язок нашого покоління – завжди пам’ятати про це. Адже пам’ять – найкраща подяка.

Скільки б не минало років, які б події не відбувалися в Україні, а День Перемоги був, є і залишиться святом великої радості, за яку було заплачено мільйонами людських життів.

– І для мене, і для всіх моїх друзів із ветеранської організації 9 Травня – святий день. Я був малим, коли розпочалася Велика Вітчизняна війна. Та досі з болем згадую роки окупації, ворожу техніку на вулицях рідного міста, розстріляних родичів. Пам’ятаю те неймовірне щастя, коли наші мужні воїни прогнали загарбників з України, коли підняли Прапор Перемоги над Рейхстагом, – зазначив Георгій Хотін.

Свято 9 Травня священне не тільки для ветеранів, а й для кожного з нас. Немає жодної української сім’ї, якої б не торкнулася своїми чорними крильми війна 1941-1945 років. Мільйони воїнів пішли на фронт, мільйони наших земляків працювали в тилу. На захист Вітчизни піднялася вся країна. Не можна забувати про цей безсмертний Подвиг. Берегти свою Батьківщину, бути патріотами – саме так учить нас жити старше покоління. І у цій науці запорука майбутнього сильної та розвиненої України.

Олег Діденко

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа