Брифінг головних лікарів

Брифінг головних лікарів Брифінг головних лікарів ВЧ

Медична галузь в Україні реформується. Принесуть ці зміни користь чи шкоду, покаже час. Але, схоже, процес уже став невідворотним. Тож, аби докладніше розповісти населенню Прилук про медицину завтрашнього дня, 29 березня у міськраді було скликано брифінг головних лікарів медзакладів міста.

– Основна мета брифінгу – підготувати прилучан до тих змін, які будуть запроваджені в системі охорони здоров’я, – повідомила на початку зустрічі заступник мера Прилук Тетяна Фесенко. – Ми хочемо роз’яснити городянам, як надаватиметься первинна медична допомога і які нововведення в ній відбудуться, що зміниться у наданні вторинної меддопомоги у зв’язку зі створенням на базі нашої ЦМЛ лікарні інтенсивного лікування другого рівня в межах госпітального округу.

Хто краще за людей у білих халатах розкаже про зміни? Тож слово медикам.

Людмила Слободенюк, головний лікар Прилуцького центру первинної медико-санітарної допомоги:

Про угоди із сімейними лікарями

– Усі 24 лікарі загальної практики сімейної медицини, котрі надають допомогу на первинному рівні, повинні до 1 липня 2017 року укласти з пацієнтами угоди. Саме з цієї дати змінюється принцип фінансування первинної ланки меддопомоги. Кожен лікар отримуватиме заробітну плату залежно від тієї кількості пацієнтів, яку він обслуговує. Прилучани протягом квітня мусять визначитися зі спеціалістом, якому вони довіряють, і передати йому свої паспортні дані, підтвердивши власне бажання працювати саме з цим лікарем (йдеться лише про номер та серію паспорта). Громадяни можуть обрати будь-якого лікаря. Це не обов’язково має бути фахівець, котрий досі надавав вам первинну медико-санітарну допомогу. Проте зараз ми просимо прилучан усе-таки обирати собі лікаря, який територіально найбільш наближений до них, аби він міг якнайшвидше дістатися до пацієнта.

Про термін дії угоди

– Угода із сімейними лікарями укладається на один рік. Якщо якість надаваних послуг задовольняє людину, то угода подовжується на новий термін автоматично. Якщо ж лікар чимось не влаштовує пацієнта, то останній має право підписати угоду з іншим фахівцем. У даних змінах є позитивний момент: між лікарями існуватиме конкуренція, що завжди призводить до зростання фахової майстерності. Чим кращий я спеціаліст, тим більше у мене пацієнтів, а отже, і вища зарплата. І навпаки...

Про безкоштовність первинної медичної допомоги та постійний зв’язок між лікарем і пацієнтом

– Первинка, як і екстрена та паліативна (полегшення страждань смертельно хворих – ред.) медичні допомоги, входить до пакету гарантованої меддопомоги. Тому вона однозначно залишається безкоштовною. Проте якщо людина не уклала із сімейним лікарем угоду чи звернулася до іншого фахівця, в тому числі й з іншого міста, то із 1 січня 2018-го за ці послуги, скоріше за все, доведеться платити. Яка це буде сума? Наразі дане питання обговорюється. Якщо лікар, з яким у людини підписано угоду, захворіє чи піде у відпустку, то пацієнта прийме фахівець, призначений на заміну керівником амбулаторії. Нині розглядається і перелік причин, з яких громадянин зможе викликати лікаря додому. До прикладу, якщо у вас температура 37,2°С і нежить, то очікувати, що лікар приїде до вас, не варто. Це не той випадок. Проте офіційно затвердженого переліку причин ще немає, тож говорити про це зарано. Також реформою вводиться поняття «консультування по телефону». Тому ми максимально розповсюджуватимемо номери телефонів лікарів та проситимемо пацієнтів надати свої (принаймні хоч одного із членів родини). Це має спростити процес надання медичної допомоги громадянам і підвищити її якість.

Яна Погоріла, головний лікар Прилуцької міської дитячої лікарні:

Про вибір педіатра для своєї дитини

– Педіатр є лікарем первинної ланки, тому він надає той же задекларований пакет послуг, що і лікар сімейної медицини. На нас так само поширюється принцип «Гроші йдуть за пацієнтом». Тому батькам необхідно визначитися з педіатром, котрий спостерігатиме їхніх діток, і укласти з ним угоду. Аби зробити це, треба прийти до фахівця зі свідоцтвом про народження дитини (якщо їй до 16 років) та своїм паспортом. Зараз у нас 13 педіатрів. Час визначитися у прилучан є. Але хотілося б наголосити, що, окрім компетентності лікаря, кожній мамі варто враховувати і його можливість дістатися до місця проживання дитини. Адже дитячі захворювання, їх перебіг – специфічні. Інколи від швидкості надання допомоги дуже багато чого залежить.

Лариса Івченко, головний лікар Прилуцької центральної міської лікарні:

Про госпітальний округ з центром у Прилуках

– На тому тижні зареєстровано Постанову Кабміну, якою визначено межі госпітальних округів. Їх на Чернігівщині буде чотири і один із них – у Прилуках. До нашого округу входять місто Прилуки, Прилуцький, Срібнянський, Варвинський, Талалаївський та Ічнянський райони. Загальна кількість мешканців – близько 170 тисяч. Обов’язковою на території кожного госпітального округу є наявність лікарні інтенсивного лікування першого або другого рівня. У лікарні першого рівня будуть лише хірургічний, акушерсько-гінекологічний та терапевтичний стаціонари, а в медзакладі другого рівня – практично всі можливі відділення. Приємно, що спільними зусиллями медичних працівників, громади міста, міської влади у різні роки ми зберігали й примножували матеріально-технічну базу нашої лікарні. Тож коли обирався центральний медзаклад округу, Прилуцька ЦМЛ стала беззаперечним переможцем. Із 2018-го ми будемо лікарнею інтенсивного лікування другого рівня. Скажу більше, підбиваючи підсумки за минулий рік, ми виявили, що вже фактично працюємо як центральна лікарня госпітального округу. Адже 20% наших пацієнтів – мешканці сусідніх районів.

Про фінансування медзакладів у межах госпітального округу

– Фінансування основної лікарні буде пріоритетним. Узагалі модель фінансування медицини змінюється. Якщо раніше виділялися кошти на певну кількість ліжкомісць, то зараз у первинці – за кількістю населення, а по вторинній допомозі – за кількістю наданих послуг. До прикладу, хірургія. За простішу операцію нам надходитиме менше коштів, за складнішу – більше. Тому ми зацікавлені, аби пацієнти залишалися у нас, а не їхали оперуватися до Чернігова, Києва чи іншого міста України. А для цього намагатимемося максимально вдосконалити якість надаваних нами послуг, покращити свою матеріально-технічну базу. Чим конкурентноздатнішими ми будемо, тим більше можливостей матимемо для розвитку.

Про долю Прилуцької районної лікарні

– Я не уповноважена говорити про ці речі, але у Положенні про госпітальний округ сказано так: 5 районів і місто Прилуки створять так звану Госпітальну раду, котра вирішуватиме, які заклади залишити, а які закрити. Бо їх доведеться утримувати за власні кошти. Якщо лікарня інтенсивного лікування фінансуватиметься державою, то решта медзакладів – територіальною громадою.

Про те, скільки за медичні послуги доведеться платити людям, і про виїзд «Швидкої» на виклик

– За кошти, які ми будемо заробляти, придбаватимуться медичні препарати для надання невідкладної медичної допомоги, що має забезпечуватися гарантованим пакетом послуг. А от за планову допомогу, скоріше за все, доведеться платити. Нині обговорюється структура оплати. З приводу ж «Швидкої», то ця допомога також входить до гарантованого пакету послуг, що фінансуватиметься із Держбюджету Національною агенцією медичного страхування. Але вона, як це не прикро, вже не буде їздити наче таксі. На невисоку температуру чи зламаний на руці палець «Швидка» не виїжджатиме. Однак неодмінно прибуде на серцевий напад, гіпертонічний криз, судоми тощо.

Про користь для Прилук від статусу центру госпітального округу

– Від цього ми однозначно виграли, адже це дозволить зберегти робочі місця. Також Госпітальна рада на своєму засіданні обере пріоритетний напрямок розвитку медицини округу та медичне обладнання, котре необхідно придбати. Частина його закуповуватиметься за державний кошт. Це важливо, бо медапарати нині надзвичайно високовартісні. Крім того, існує таке поняття, як медичний туризм. До Прилук, окрім пацієнтів, їхатимуть їхні родичі, котрі десь будуть жити, щось купувати. У цьому плані місто також зможе щось заробити. І, звісно ж, питання престижу. Те, що ми залишаємося однією з чотирьох центральних лікарень області, свідчить про наш високий рівень.

Роман Марусич

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа