Автобуси на Проводи

Автобуси на Проводи Автобуси на Проводи ВЧ

У неділю, 16 квітня, православний світ відзначатиме найбільше релігійне свято – Воскресіння Христове. А за тиждень після нього розпочнуться поминальні дні, так звані Гробки, коли кожен відвідує могили покійних родичів та друзів. У Прилуках на сьогодні є два офіційно діючі міські цвинтарі – «Новий Побут» та «Горова Білещина». На кожен із них поїдуть десятки тисяч людей.

– У минулі роки ми досліджували пасажиропотік на маршруті, що сполучає два кладовища. І встановили, що лише за поминальний понеділок громадським транспортом на ньому скористалися 16 тисяч мешканців та гостей міста, – говорить заступник мера Прилук Олександр Сивенко. – Хоча понеділок, якщо можна так сказати, не центральний день. Дуже багато людей їдуть на цвинтарі вже в неділю.

Згідно з чинним законодавством, у разі значного збільшення пасажиропотоку виконавчий комітет тієї чи іншої місцевої ради може надати дозвіл офіційним перевізникам, що мають весь пакет необхідних документів, здійснювати додаткові перевезення на маршруті. У Прилуках цією нормою керувалися у попередні роки, зробили так і в 2017-му. На засіданні виконкому міськради, що відбулося 4 квітня, три місцеві підприємці отримали дозвіл перевозити пасажирів до кладовищ із 22 по 24 квітня включно.

– Щороку, крім двох автобусів (основного і резервного), котрі працюють на маршруті №8 «Новий Побут – Горова Білещина», ми залучали ще 15 додаткових одиниць громадського транспорту, що курсували від гімназії №1 у напрямку обох кладовищ, – розповідає Олександр Іванович. – 8 із них їздили до «Горової Білещини» і 7 – до «Нового Побуту». На останньому напрямку працює ще й автобус колишнього маршруту №8А, а нині – «Гімназія №1 – село Малківка». Проте перевізники, яким 4 квітня було дозволено працювати у поминальні дні, можуть надати максимум 6 автобусів. Тому наше завдання – знайти ще 9.

«Вісімки» будуть дотримуватися офіційно затвердженого графіку руху, а от додаткові автобуси, що вирушатимуть із центру міста, відправлятимуться до кладовищ після заповнення салону пасажирами. Як показує практика, громадський транспорт від’їжджатиме від гімназії №1 з інтервалом у 7-10 хвилин. Орієнтовно автобуси працюватимуть із 8-ї до 17-ї.

І найголовніше питання, котре цікавить багатьох: чи буде пільговий проїзд?

– Раніше завжди пільговим маршрутом залишалася «вісімка». Решта автобусів, що залучалися, не здійснювали пільгових перевезень, адже вони працюють за тимчасовими договорами і управління праці та соцзахисту населення міськради не може у такому випадку відшкодовувати підприємцям кошти за пільговиків. Нинішнього року, на жаль, у нас усі автобуси, котрі курсуватимуть до міських кладовищ, працюватимуть без пільг, – констатує Олександр Сивенко.

Причина цього така. 10 січня 2017-го закінчився 5-річний договір із прилуцьким підприємцем Володимиром Скрипченком, який обслуговував маршрут №8. Уже 23 січня, відповідно до законодавства, відбувся конкурс по визначенню перевізника на «вісімку». Документи на нього подало лише київське ПП «Базальт». Місцевих перевізників даний маршрут чомусь не зацікавив, хоча у лоті з ним йшли дві одиниці найбільш комерційного – №21 «Дослідна – 273-й квартал». Згідно з Постановою Кабміну №1081 від 3 грудня 2008 року, в якій прописаний механізм проведення конкурсу, у разі, коли на маршрут є тільки один претендент, переможець визначається шляхом голосування членів конкурсного комітету. Із 9 членів прилуцького конкурсного комітету 1 проголосував за «Базальт», 8 – утрималися. Таким чином, переможця визначено не було і автобус по маршруту №8 перестав ходити. Така ситуація викликала соціальну напругу в місті. Бо «вісімка» обслуговує не тільки кладовища, а й найбільш віддалені мікрорайони, як то Рокитне чи новобудови біля телевізійної вежі. Дослухавшись до пропозицій голів КСН, виконком Прилуцької міськради ухвалив рішення укласти тимчасовий договір строком на три місяці (із 10 лютого по 10 травня 2017-го) із ПП «Базальт» по перевезенню пасажирів маршрутом №8. Наразі ним курсує доволі комфортний автобус, нарікань з боку городян немає. Окрім одного – на відсутність пільгового проїзду. Але, про це йшлося вище, управління праці та соцзахисту не має права відшкодовувати кошти за пільгові перевезення пасажирів перевізнику, котрий працює за тимчасовим договором.

Паралельно з підписанням із «Базальтом» тимчасового договору виконком Прилуцької міськради оголосив новий конкурс, який має пройти 18 квітня. Подача документів на нього закінчилася 31 березня. В останній момент заявку на участь знову подав лише «Базальт». Тож переможця, як і попереднього разу, члени конкурсного комітету визначатимуть голосуванням. Якщо вони вкотре не підтримають киян, то є велика вірогідність, що з 10 травня і десь до середини липня, поки відбудеться вже третій конкурс на «вісімку», на маршруті «Новий Побут – Горова Білещина» громадський транспорт узагалі не їздитиме. Тож прилучани з нетерпінням чекають на 18 квітня.

Олег Діденко

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа