Хотіли три п’ятдесят – отримали гривню

Громадський транспорт, мов кров у жилах, допомагає населеному пункту функціонувати. Якщо автобуси зупиняться, то може настати колапс. Тож місцева влада намагається максимально контролювати роботу перевізників, слідкуючи за тим, аби вони надавали якомога якісніші послуги. Принаймні так є у Прилуках.

Уже стало традицією двічі на рік проводити зустрічі перевізників, що працюють на міських автобусних маршрутах, та прилуцької влади. У рамках цих зустрічей 25 січня до сесійної зали міськради завітали 9 із 13 підприємців, котрі надають послуги із перевезення пасажирів. Також на зібрання прийшли голова постійної депутатської комісії з питань побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, підприємництва, транспорту, зв’язку та регуляторної політики Артем Рожко й члени виконавчого комітету.

Насамперед заступник мера Прилук Олександр Сивенко, котрий головував на зустрічі, озвучив перевізникам претензії, висловлені городянами під час звітів міського голови Ольги Попенко. Найбільше скарг – на малу пасажиромісткість автобусів. Крім того, прилучани просили на кінцевих зупинках, коли водій чекає часу відправлення транспорту, запускати людей до салону. Особливо це актуально взимку. Перевізники пообіцяли, що дослухаються до цього побажання городян. Справжня біда для мікрорайону М’ятно-дослідної станції – відсутність на кінцевій зупинці зовнішнього туалету для водіїв та кондукторів. Зважаючи на те, що примусити перевізників збудувати вбиральню міська влада не має права, підприємців повторно попросили контролювати поведінку своїх працівників. Хоча, щиро кажучи, перевізники могли б уже збити із кількох дошок туалет, і проблема зникла б. Не такі це вже й великі кошти, особливо коли будівництво проводити у складчину.

Та все-таки основною метою зустрічі 25 січня було обговорення рішення виконкому Прилуцької міськради стосовно зміни графіка руху автобусів на маршруті №21 «Дослідна – 273-й квартал». На сьогодні на маршруті працюють 7 перевізників, і не всім їм така новація до душі. Троє підтримують зміни, двоє категорично відмовляються виконувати рішення виконкому, двоє – ще в роздумах. Узагалі слід сказати, що від перевізників прозвучала пропозиція зменшити кількість автобусів на маршруті із 14 до 7. Це дасть змогу збільшити наповнюваність транспорту, а отже, і прибутки підприємців. Хоча цілком можливо, що незабаром повністю зміниться вся схема міських маршрутів. Зараз це питання вивчається. Що ж стосується нового графіка маршруту №21, то остаточно ситуація вирішиться найближчими днями.

Незадовго до зустрічі з владою, 18 січня, перевізники отримали постанову Прилуцького міськрайонного суду по власному позову щодо скасування рішень виконкому від 20 січня 2015-го та 31 травня 2016-го. Першим із них дозволялося перевозити школярів за тарифом 1 гривня протягом усього року, а другим – лише під час навчання. Звернувшись до суду, перевізники хотіли домогтися того, аби діти користувалися автобусами за загальним тарифом – 3 гривні 50 копійок. Але, як то кажуть, потрапили у свою ж пастку.

– У зв’язку із постановою суду із 29 січня в дію вступило рішення виконкому від 12 серпня 2014 року, котрим для школярів встановлено тариф у розмірі 1 гривня на весь рік, – сказав Олександр Сивенко.

Хоча, передбачаючи можливість подання повторного позову перевізниками, посадовці міськради вже розрахували необхідну кількість коштів для відшкодування підприємцям різниці у тарифі. За даними управління освіти щодня міським громадським транспортом користуються 1418 школярів (2836 – у прямому і зворотному напрямках). Для відшкодування різниці вартості перевезення школярів, яка становить 2 гривні 50 копійок, лише у навчальний період із місцевого бюджету необхідно виділити 1 мільйон 169 тисяч 850 гривень. Якщо ж залишити пільгове перевезення дітей протягом усього року, то це обійдеться прилуцькій казні у 2 мільйони 587 тисяч 850 гривень. Суми, як для доволі проблемного бюджету Прилук, значні.

Наразі залишається відкритим питання відшкодування коштів за перевезення пільгових категорій громадян. Формула розрахунку щодо повернення коштів перевізникам за надану пільгу включає всього вісім їздок пільговиків на місяць, хоча за фактом вони користуються автобусами набагато частіше. Тож підприємці знову говорили про запровадження талонної системи. А от про підняття загального тарифу у Прилуках 25 січня не йшлося.

І насамкінець Олександр Сивенко проінформував учасників зустрічі про результати конкурсу (а точніше, їх відсутність) по визначенню перевізника на маршрут №8 «Новий Побут – Горова Білещина», що відбувся 23 січня. Здавалося б, таке потужне транспортне підприємство, як «Базальт» (м. Київ), повинно було стовідсотково перемогти. Однак за час роботи столичних підприємців у Прилуках до них накопичилася низка запитань, які й уплинули на рішення конкурсного комітету. Хто хоче працювати на міських маршрутах – має працювати якісно.

Голова профільної депутатської комісії Артем Рожко ініціював проведення її спеціального засідання і запросив на нього всіх перевізників. Він пообіцяв разом із колегами-депутатами розглянути та спробувати знайти шляхи вирішення проблемних питань: тариф на перевезення школярів; упровадження нових механізмів обрахунку перевезення пільгових категорій громадян (талонна система, електронний квиток чи підвищення пільгового тарифу); перегляд схеми перевезення пасажирів Прилуками (зменшення кількості маршрутів і автобусів, а натомість збільшення пасажиромісткості громадського транспорту) тощо. Тож, як кажуть, далі буде...

Олег Діденко

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа