Медики вийшли на вулицю

12 Квіт. 2017
57 переглядів

Міжнародний день здоров’я – глобальна кампанія, спрямована на привернення уваги кожного жителя нашої планети до проблем охорони та збереження здоров’я. Відзначають його, починаючи із 1950 року, 7 квітня, у день створення в 1948-му Всесвітньої організації охорони здоров’я. В усіх країнах з цієї нагоди відбуваються різноманітні заходи.

Медики вийшли на вулицю6 квітня 2017-го в Прилуках поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку було чимало людей у білих халатах. Це студенти та викладачі місцевого медичного училища організували благодійну акцію «Бережи своє здоров’я».

– Ми проводимо подібну акцію вперше, але сподіваюся, що вона стане традиційною, – розповіла директор медучилища Тетяна Котляр. – Наші студенти підготували роздатковий матеріал про ознаки та профілактику туберкульозу, цукрового діабету, раку молочної залози, гіпертонії, інсульту, а також про електротравми, опіки тощо. Такі знання корисні для людей.

Майбутні медики не тільки підготували матеріали, а й розповсюдили їх серед перехожих. Та навіть більше – безкоштовно виміряли понад 200 бажаючим артеріальний тиск.

– Серцево-судинні захворювання в Україні посідають перше місце за рівнем смертності. Люди мають про це знати і боротися з цим, – переконаний студент 4 курсу відділення «Лікувальна справа» Владислав Кіча. – Постійний контроль за станом свого здоров’я надзвичайно важливий. Сьогодні у багатьох людей, котрі звернулися до нас за вимірюванням тиску, показники були вище норми. Вони запитували порад, але ми, як середній медичний персонал, не можемо щось призначати. Потрібно звертатися до лікаря. Узагалі ж хочу сказати, що такі акції треба проводити регулярно, а не тільки з нагоди Міжнародного дня здоров’я. Бо хворобі легше запобігти, ніж потім лікувати її.

Однією з основ професії медика є вміння спілкуватися з пацієнтами. Слід сказати, що у студентів випускного курсу відділень «Лікувальна справа» та «Сестринська справа», котрі брали участь у благодійній акції, воно розвинуте надзвичайно добре. Студенти-медики легко, без зайвих хвилювань підходили до людей, невимушено розмовляли з ними. Чим викликали у прилучан справжній захват.

– Мені вже 78 років, але чи не вперше я відчув таке людяне ставлення до себе. Приємно, що виміряли тиск. Причому абсолютно безплатно. Ми ж усі знаємо, яка нині в Україні високовартісна «безкоштовна» медицина. А тут такий сюрприз! Хотілося б, щоб подібні починання з’являлися частіше. Адже не кожен може вдома виміряти собі тиск, а проблеми із серцем у людей через одного. Спасибі студентам медучилища та їхнім наставникам за турботу. Вірю, що з цієї молоді виростуть гарні спеціалісти, – поділився враженнями прилучанин Віктор Черненко.

У житті трапляється багато чого, та коли втрачаєш здоров’я – все відходить на задній план. І тоді ти з надією звертаєш свій погляд на людей у білих халатах, очікуючи від них допомоги.

– Такою акцією ми хочемо показати, що професія медика – найгуманніша у світі. Що може бути почеснішим за порятунок людських життів? Ми запрошуємо до себе всіх бажаючих на навчання. Перед випускниками медучилища відкриваються великі перспективи подальшого професійного зростання у наших вузах-партнерах. Ми допоможемо зробити перші кроки тим, хто хоче стояти на варті здоров’я, присвятивши себе служінню людям, – запевняє Тетяна Котляр.

Щороку традиційно обирається нова тематика проведення Міжнародного дня здоров’я. У 2017-му це «Депресія: поговоримо». Дійсно, давайте частіше спілкуватися один з одним, розповідати про свої проблеми, разом шукати шляхи їх вирішення, а ще посміхатися людям навпроти. Не забуваймо по мірі власних можливостей допомагати оточуючим, як це робили 6 квітня студенти Прилуцького медичного училища, і тоді світ стане здоровішим та добрішим.

Сергій Новак

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа