«Побачити світ»: стартував новий етап

«Побачити світ»: стартував новий етап «Побачити світ»: стартував новий етап ВЧ

Уже кілька років на Чернігівщині діє соціальний проект «Побачити світ», започаткований головою Чернігівської обласної організації партії «Опозиційний блок» Анатолієм Мирошниченком. У його рамках безкоштовно отримують окуляри ветерани війни і праці, діти війни, інваліди І та ІІ груп. Починаючи із 2014-го, активісти політсили об’їздили ледь не всю область, побували у її найвіддаленіших куточках, найменших селах, звідки автобус до райцентру відправляється добре, якщо раз на тиждень.

27 грудня 2016-го стартував черговий етап проекту. За два тижні члени «Опозиційного блоку» відвідають усі сільські та селищні ради Прилуцького району, аби передати ветеранам, що мешкають на їх територіях, окуляри. До речі, прилад для корекції зору виготовляється для кожного ветерана за індивідуальним рецептом. До нового року активісти політичної сили побували у 17 сільських і селищних радах, а до 14 січня 2017-го завітають і до решти 24-х. Загалом на сьогодні «Опозиційний блок» забезпечив окулярами понад 6 тисяч ветеранів області, із них 1154 – на Прилуччині.

– У нинішній соціально-економічній ситуації, коли зростають ціни на продукти харчування та ліки, стали непідйомними тарифи на газ, воду, електроенергію, ветерани війни і праці, діти війни, інваліди І та ІІ груп поставлені на межу виживання. І наша увага їм зараз украй необхідна. Проект «Побачити світ» має соціальну спрямованість. Ми плануємо, що у 2017-му він охопить нові райони Чернігівщини, дійде до тих людей, які потребують цього в першу чергу, – говорить Анатолій Мирошниченко.

Слід зазначити, що у реалізації проекту на Прилуччині активно допомагають ветеранська організація району та ветеранські спілки населених пунктів, сільські й селищні голови. Вони складали списки тих, кому окуляри потрібні перш за все, запрошували людей на зустріч. Хтось приходив сам, а для когось оптичні прилади забирали діти. У ветеранів уже не той вік і не те здоров’я, аби ходити по слизоті.

Реалізація проекту «Побачити світ» продовжується. Адже ветеранів, котрим необхідні окуляри і котрі не мають коштів на їх придбання, як це не прикро, в Чернігівській області ще багато.

Жителі Прилуччини – про проект

Валентина ГриценкоВалентина Гриценко, голова Прилуцької районної організації ветеранів України:

– Організація ветеранів Прилуччини налічує у своїх лавах понад 13 тисяч чоловік. Ми з великою вдячністю приймаємо будь-яку допомогу від бажаючих підтримати нас. Наші найактивніші члени, учасники Великої Вітчизняної війни, інваліди одержали від Анатолія Мирошниченка чудовий новорічний подарунок – окуляри, котрі їм конче необхідні. За що йому велике спасибі. Допомагати ветеранам, як на мене, добра і благородна справа.

Ніна СвистунНіна Свистун, сільський голова Заїзда:

– Для літніх людей, інвалідів дуже важлива увага з боку оточуючих. Із віком практично в усіх погіршується зір. Зараз купити нові окуляри, навіть коли це потрібно, спроможний, на жаль, не кожен пенсіонер. Тому проект «Побачити світ» вважаю надзвичайно актуальним.

Сергій ПроценкоСергій Проценко, сільський голова Сухополової:

– Уже вкотре Анатолій Костянтинович прийшов на допомогу громаді нашого села. Дуже вдячний депутату облради за підтримку, надану мешканцям Сухополової, які мають вади зору. Знаю, що багато з них про подібний подарунок і не мріяли.

Тетяна МалькоТетяна Малько, мешканка села Дідівці:

– Окуляри мені сподобалися. Красиві, зі зручною оправою. Думаю, прослужать тривалий час. З пенсії, яку нині одержуємо, багато чого не накупиш. Тому забезпечення окулярами – велика підмога для ветеранів.

Микола Сердюк, мешканець села Заїзд:

– Пенсії мізерні, ледь вистачає на житлово-комунальні послуги, ліки та їжу. Ми фактично кинуті нинішньою владою напризволяще. На окуляри грошей бракує. А без них літнім людям уже ніяк. Ні квитанції заповнити, ні новини подивитися. Ми хоч і старі, але ще хочемо жити повноцінним життям. Добре, що ще є люди, котрим не байдужі пенсіонери, котрі не забувають і піклуються про них.

Валентин КаленіченкоВалентин Каленіченко, мешканець села Манжосівка:

Старість – не радість. А для українських пенсіонерів і поготів. Ми на всьому змушені економити, у тому числі й на здоров’ї. Коли були молодими, не розуміли, яка то цінність – хороший зір. Нині без окулярів не обійдешся. Для пенсіонера – це річ першої необхідності. Завдяки проекту «Побачити світ» тепер за ними не треба їхати до Прилук. І гроші заощаджені.

Тетяна БілокурТетяна Білокур, завідуюча ФАПом села Заїзд:

– Одержала окуляри для мами. Вона сама не змогла прийти. Вік бере своє. Хоча мама у мене ще дуже активна, цікавиться подіями в Україні та світі, любить почитати газети. Та без окулярів бачить дуже погано. Знаєте, розвинутим можна назвати тільки те суспільство, де шанують старість.

Сергій Новак

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа