Доброта не має віку

01 Лют. 2017
114 переглядів

В Україні існує давня традиція добровільної та безоплатної суспільно корисної діяльності, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, раніше називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями тощо, а з кінця XX століття звуть волонтерами. Ця робота – не примус, а поклик душі.

Уже 22 роки у ветеранській організації Прилук успішно розвивається волонтерський рух. Спершу його очолювала Лариса Сакун, потім протягом двох десятиліть – Марія Попова, а з вересня 2016-го – Ірина Саверська. У кожній первинці кожного підприємства, навчального закладу чи комітету самоорганізації населення волонтерська робота знаходиться на висоті. Задіяні у ній ледь не всі члени того чи іншого осередку. Однак найактивніших – близько 50. Усі вони працюють у чотирьох напрямках. Перший – «Пенсіонер – пенсіонеру». Члени організації відвідують удома ветеранів, котрі вже не можуть самостійно себе обходити, прибирають їхні оселі, готують їжу, ходять до магазину, але найголовніше – спілкуються з ними, адже проста людська увага – те, чого найбільше бракує цим поважним членам прилуцької громади. Також ветерани-волонтери доглядають за могилами товаришів, у яких уже не залишилося рідних.

Наступний напрямок – «Пенсіонер – молоді, дітям». Тут на першому плані – військово-патріотичне виховання підростаючого покоління. На різноманітних заходах та уроках мужності, що проводяться у школах і гімназіях міста, учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни Петро Маляренко, Борис Котеленець, Микола Степаненко та інші розповідають про власний фронтовий шлях. Молодше покоління лекторів-пропагандистів учить дітлахів любові до Вітчизни на прикладах своїх батьків. Чимало для патріотичного виховання молоді робить хор ветеранів, виступи котрого мають велику популярність.

«Діти, молодь – пенсіонерам» – таку назву носить третій напрямок волонтерської діяльності ветеранської організації. Він має на меті покращення умов життя пенсіонерів. У всіх загальноосвітніх та вищих навчальних закладах Прилук проводиться чимало акцій для літніх людей. Зокрема, у гімназії №5 за кожним класом закріплений ветеран, а за ним, у свою чергу, – клас. У подібній співпраці користь як для старшого, так і для молодшого поколінь.

І нарешті четвертий напрямок з’явився три роки тому через трагічні події в Україні – «Ми – воїнам АТО». Ветерани неодноразово брали участь у збиранні коштів для наших захисників, кілька разів передавали бійцям продукти харчування, завантажуючи ними ціле авто. Причому, відправляли на Схід багато консервації та страв, приготованих власноруч. А ветерани-волонтери автошколи ТСОУ відремонтували та передали у Міноборони бензовоз «Урал» і санітарну машину «ГАЗ-66». Зараз працюють над створенням при автошколі музею АТО. Загалом слід сказати, що ветеранська організація по волонтерству активно співпрацює з Товариством Червоного Хреста, територіальним центром соціального обслуговування, низкою громадських та благодійних організацій, закладами освіти, Прилуцькою міською радою.

– Переконаний, що з обранням Ірини Петрівни Саверської на посаду керівника волонтерського руху ми піднімемо дану роботу на якісно новий рівень, – говорить голова Ради ветеранів Прилук Георгій Хотін.

Щороку ветеранська організація міста проводить звітну конференцію волонтерів. Підсумки 2016-го підбивали 20 січня 2017 року. І вже цього дня прогноз Георгія Степановича стосовно нового очільника ветеранів-волонтерів почав справджуватися. Адже на засіданні було затверджено Положення про конкурс «Кращий волонтер року». Лауреатів нагороджуватимуть у п’яти номінаціях: «Пенсіонер-волонтер – особам похилого віку»; «Пенсіонер-волонтер – дітям, молоді»; «Діти, молодь-волонтери – пенсіонерам, особам похилого віку»; «Пенсіонери-волонтери – воїнам АТО»; «Краща первинна організація по волонтерській роботі». В останній номінації також вручатиметься перехідний кубок «Серце, віддане людям». До речі, подібного конкурсу в Прилуках ще не було. Нагородження проходитиме щороку 5 грудня, у Міжнародний день волонтера.

У роботі конференції взяли участь міський голова Прилук Ольга Попенко та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Валентин Попко. Не обійшлося без відзнак найактивнішим волонтерам. Так, грамоти з рук Ольги Михайлівни отримали кращі волонтерські організації, якими у 2016-му визнані первинки НГВУ «Чернігівнафтогаз» (голова Віталій Самойленко) й гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка (Лідія Скотнікова). Також Лідія Афанасіївна одержала нагороду як кращий волонтер-2016. Голова первинної ветеранської організації швейної фабрики Марія Попова була відзначена за всі зусилля, яких доклала задля розвитку волонтерського руху серед ветеранів. Зроблено нею надзвичайно багато. Тож нагорода цілком заслужена. За активну діяльність у царині допомоги людям грамоти удостоївся голова первинки Заудаївського мікрорайону Славій Бєляєв. Грамоти ветеранської організації Прилук отримали активісти-волонтери Володимир Бондаренко, Ольга Середа, Анатолій Скакун.

Однак відзнаки – не привід зупинятися на досягнутому. Прилуцькі пенсіонери цього робити і не збираються, адже на конференції 20 січня затвердили план роботи на 2017 рік, що зайняв кілька аркушів. Чи не прекрасний приклад для молоді? Ветерани вкотре доводять, що їх у Прилуках поважають не лише за вік, а й за те, що вони були, є і будуть одними із найактивніших членів територіальної громади, котрі завжди готові прийти на допомогу, у котрих є чому повчитися.

Сергій Новак

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа