Щасливий дар – творити дітям!

Щасливий дар – творити дітям! Щасливий дар – творити дітям! ВЧ

Першим літературним твором у житті кожного є казка. Напевно, всі ми пам’ятаємо, як їх нам читала мама. Казка – не просто забавлянка чи небилиця, яку розповідають малечі, щоб вона перестала плакати. Це найпотужніший інструмент виховання, передачі національного коду. У сучасному квапливому світі в Україні з’явилася і телевізійна казка. Згадаймо колишнього улюбленця дітей дідуся Панаса. Тепер маємо гідного продовжувача його справи – дотепного, схожого на козака-характерника Сашка Лірника.

Щасливий дар – творити дітям!Олександр Іванович Власюк, відомий як Сашко Лірник, – казкар-лірник, за фахом – інженер-будівельник та кораблебудівник, екс-учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм, володар почесного звання «Заслужений працівник культури України». В 1999-2002 роках – автор і ведучий телепередачі «Казки лірника Сашка» на Першому національному. Із 2010 по 2011-й – автор та ведучий програми для дітей «Світанок» на каналі ICTV. Сашко Лірник написав і поставив у 2014-му на Майдані Незалежності в Києві «Зірковий Новорічний Вертеп», визнаний найкращим новорічним шоу в Україні того року. У 2014-му на екрани вийшов 26-серійний мультсеріал «Моя країна – Україна» за сценарієм Сашка Лірника, який він озвучив і головним героєм якого є разом зі своїм котом Воркотом. Пан Сашко – єдиний артист у світі, котрому сьогодні дзвонять бійці з фронту з проханням розказати по телефону казки «для бліндажа». Постійно їздить на передову в зону АТО з концертами, організовує волонтерську допомогу. У 2016 році за волонтерську роботу і виступи на фронті отримав нагороду Генштабу ЗСУ «За заслуги перед Збройними Силами України».

У тому, що Сашко Лірник унікальна людина, впевнилися маленькі прилучани – учні гімназії №5, шкіл №№7 та 13, котрі на запрошення міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького-Носенка зібралися 22 березня на автограф-зустріч із Сашком Лірником «Щасливий дар – творити дітям!». Ось і прилуцька малеча отримала нагоду поспілкуватися з казкарем та послухати його веселі, повчальні й фантастичні оповідки.

Під звуки ліри, стародавнього народного інструменту, гість несподівано з’явився на сцені актової зали дитячої музичної школи – і почалася справжня подорож у казку. Усім знайомі українські народні оповідки перетворилися на дивовижну виставу, під час якої дітлашня була чи то Язикатою Хвеською, чи то Паном Коцьким, чи іншою казковою істотою, а влучні коментарі та повчання артиста викликали щирий сміх у глядацькій залі. Моновистава не була б повною без авторських казок Сашка Лірника. В одному зі своїх інтерв’ю письменник сказав, що намагається розповісти бувальщину як вигадку: завдяки цьому діти (а таку аудиторію важко зацікавити) не відчуватимуть фальші й водночас винесуть мораль, закладену в творі. Пороззявлявши роти слухала малеча казки з книги «Казки лірника Сашка», яка у 2014-му стала лідером у рейтингу українських видань. Ще довго після шоу школярі жваво спілкувалися з письменником, брали у нього автографи. Зустріч з гостем залишила в серцях дітей тепло і радість, викликала бажання прочитати ще більше його творів або ж послухати їх на радіохвилі «Країни ФМ».

Євгенія Гнатів, завідуюча Прилуцькою міською бібліотекою для дітей ім. Павла Білецького-Носенка

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа