Прилуцька Школа мистецтв: «25 – це початок життя…»

Прилуцька Школа мистецтв: «25 – це початок життя…» Прилуцька Школа мистецтв: «25 – це початок життя…» ВЧ

Ювілейний концерт Прилуцької Школи мистецтв, який відбувся 8 квітня в міському Будинку культури, проходив при повному аншлагу. Що й не дивно: за 25 років існування цей заклад виховав сотні талановитих дітей, які пішли у великий світ з почуттям безмежної вдячності своїй мистецькій альма-матер, вважаючи навчання в ній найкращими роками свого життя. Не всі вони засяяли зірочками на великих сценах і в престижних арт-галереях, але в даному випадку суттєве та важливе інше: людина, котра чимось по-справжньому захоплюється в дитинстві й підлітковому віці, ніколи не почуватиметься самотньою, нудною та посередньою, а буде щасливою і самодостатньою. У Школі мистецтв вихованцям допомагають повірити у свою неповторність та обдарованість, навчають творчому мисленню, любові до життя і людей, до неньки-України, вмінню відчувати та створювати красу власною душею – і це головні Уроки. Творчість зостається з випускниками закладу на все життя, саме вона допомагає їм знайти себе в нашому непростому бурхливому часі.

Прилуцька Школа мистецтв: «25 – це початок життя…»Двогодинний концерт почався з феєричного, видовищного, яскравого прологу, в у якому пісню «25 – це початок життя…» співали всі учасники концерту: педагоги, наймолодші вокалісти, учасники хору старших класів...

Директор Школи Наталія Ярошенко поздоровила всіх з ювілеєм, подякувала професійному колективу вчителів за їхню невтомну творчу працю, учням, випускникам, меценатам, котрі постійно підтримують заклад, а особливу вдячність висловила батькам, яких неодноразово під час концерту називали «головними спонсорами Школи».

– Наша Школа мистецтв, – зазначила Наталія Миколаївна, – незвичайний Дім. Дім, в якому мешкають Музи, в якому багато щасливих дитячих облич…

Глядачі з цікавістю подивилися фільм про історію та сьогодення Школи (подарунок ювілярам від колективу телекомпанії «Прилуки»).

Заступник міського голови Тетяна Фесенко у своєму вітальному слові акцентувала увагу на тому, що цей чудовий ювілей невипадково проходить у такі важливі для кожного християнина святкові дні:

– Мистецтво, як і Віра, покликане служити любові до ближнього, збагачувати душу кожної людини, наповнювати її добром. Нехай побільше з’являється в нашому місті, у нашій країні акторів, поетів, музикантів, художників і поменше – солдатів…

Тетяна Михайлівна передала найщиріші побажання від мера Ольги Попенко, виконкому міської ради, депутатського корпусу і вручила педагогам закладу Почесні грамоти. Серед нагороджених були і Семен та Катерина Кантури – викладачі відділення образотворчого мистецтва, досвідчені педагоги, гордість Школи…

Відзнак того дня було багато: і від відділу культури і туризму Прилуцької міської ради, і від гостя свята – методиста обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв Євгена Лазаренка. Євген Леонідович закінчив поздоровлення такими словами: «Пишайтеся своєю Школою, бо вона найкраща!»

Усіх нагороджених не перелічити – їх було дуже багато. Кожен педагог дружного колективу – яскрава особистість, яка самовіддано і жертовно служить Мистецтву, працює з дітьми за допомогою найкращих методик. Між учнями та викладачами існують довіра, взаємоповага, у закладі панує родинна атмосфера, там завжди затишно і світло. Не варто дивуватися тому, що в Школі виховується стільки талановитих учнів (велика кількість обласних, всеукраїнських, міжнародних нагород говорять про це), бо у них – талановиті викладачі.

Під щемливу музику скрипки («Адажіо» Томазо Альбіноні виконала викладач Олена Кривобок) усі присутні віддали шану тим викладачам, які залишили свою яскраву сторінку в історії Школи і яких, на жаль, уже немає з нами…

Узагалі концерт мав чітку режисуру, де проявилася мистецька логіка (розподіл на академічний, народний, естрадний блоки). Було відчуття смаку, інтелігентності, креативності, якоїсь особливої перфектності. Була повага до глядача і до кожного, навіть маленького, артиста.

Увесь концерт був пронизаний любов’ю до Мистецтва, до рідної Школи, до всього українського… Із вуст ведучих – випускників Школи, уже відомих у країні акторів Каті Варченко й Олександра Овдієнка та маленьких артистів Лізочки Дерев’янко і Максимка Бондаренка – звучав гарний текстовий та поетичний матеріал, який об’єднував усі концертні пазли в яскраве видовищне дійство.

За дві години концертної програми колектив продемонстрував низку оригінальних костюмованих номерів, виконаних з високою майстерністю та сценічною культурою. Звучала музика знаних зарубіжних і вітчизняних композиторів, українська народна пісня, естрадні та джазові мелодії.

Затамувавши подих зал слухав пісню Миколи Сингаївського «Чорнобривці» у виконанні хору учнів старших класів (керівник – Лариса Ємельянова, концертмейстер – Тетяна Кязімова), гру на фортепіано учня 3 класу Івана Петренка. Цьому маленькому лауреату обласних і міжнародних конкурсів, володарю Гран-прі обласного конкурсу «Первоцвіт» щоразу доводиться класти подушку на стілець, аби він міг діставати до клавіш…

Вигуками «Браво!» і гучними оплесками закінчувалися виступи оркестру духових інструментів та джаз-бенду (керівник – Олександр Ярмошенко).

Відділ народних інструментів порадував творами у прекрасному виконанні ансамблів домристів, баяністів, оркестру народних інструментів (останнім, до речі, керує випускниця Школи 2002 року Ірина Сушко). Серед педагогів багато молоді, 9 викладачів закладу – його колишні випускники, і це дуже показово.

Колишні випускники з радістю брали участь у концерті, згадували роки, проведені в стінах Школи, дякували наставникам. Яскравими були виступи скрипальки Олени Коваленко, випускниці 2001 року (українська Ванесса Мей, багато гастролює країнами Європи та Азії), та дуету баяністів у складі Анатолія Бірюзова і колишнього учня Школи, студента Ніжинського училища культури і мистецтв Євгенія Павленка.

Потужно було представлено і мистецтво хореографії – його відділення очолює провідний хореограф міста, тендітна і скромна Валентина Мишак. Жартівливі й запальні народні танці «Прилучаночки» у її постановці є маленькими спектаклями і завжди прикрашають концерти. «Ой, гоп, черевички», «Карапет», «Молдавський дівочий танок», «Буковинський танець» – дивитися їх було великою насолодою. Під час виступів колективу люди в залі навіть пританцьовували сидячи.

Справжня перлина закладу – вокальна студія «Натхнення», яка отримала звання зразкової (керівник – Заслужений працівник культури України Надія Ратинська). У святковому концерті успішно виступили вихованці студії та учні вокально-хорового відділення: Регіна Ганзенко, котра вже дала два сольні концерти, учениця 1 класу Аміна Стеценко, ансамбль «Дивоцвіт»... Маленькі учасниці колективу, яких ще кілька років тому пані Надія вчила азам нотної грамоти й вокалу, перетворилися на чуттєвих юних леді, які вміють дивувати своїм талановитим співом і заслужено стають лауреатами численних всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів. Зачарувала своїм виступом ще одна учениця Надії Федорівни – сімнадцятирічна Юлія Новак, котра в академічній манері виконала пісню Олександра Білаша «Коли печаль…»

Вразив і розхвилював виступ вокального ансамблю викладачів під керівництвом Тетяни Кязімової (цей ансамбль – моя особиста давня перманентна любов). «М’юзик стиль» – це настільки витончено, високопрофесійно, шляхетно, досконало! Браво, «М’юзик стиль»!

Мурахи пробігали по шкірі під час гри ансамблю скрипалів, який чудово виконав чарівну мелодію… Важко було одразу впізнати серед учениць керівника ансамблю Наталію Ярошенко – настільки органічно і юно вона виглядала серед учасниць свого колективу. А якщо директор такий молодий, то Школа буде й надалі процвітати!

Дві години концерту промайнули як одна мить. Це було справжнє мистецьке свято Натхнення, Краси, Любові! Йому передувала велика напружена робота, в якій брали участь усі: інструменталісти, вокалісти, концертмейстери, викладачі, діти, батьки, технічні працівники закладу. Талант помирає без щоденної праці, важкої та наполегливої, жертовної та щирої, але в Школі мистецтв такого не станеться... Успіх і визнання, Гран-прі й глядацька любов не падають з неба – це результат багаторічної високопрофесійної та багатогранної діяльності колективу. Тому й Школу по праву вважають одним із кращих закладів естетичного виховання Чернігівщини.

Життєствердний піднесений фінал свята поставив не одну, а три крапки. Бо Музика вічна. Вічне Мистецтво. Вічна Любов.

Попереду у колективу довгі й прекрасні роки життя, нові відкриття і втілення нових ідей, фестивалі й конкурси. І кропітка, щоденна, непроста робота, бо кожну дитячу душу потрібно постійно поливати, як квіточку, леліяти й ніжно доглядати… А нам… Нам зостається лише пишатися Школою мистецтв, дякуючи за те, що в ній навчалися, навчаються і будуть навчатися наші діти, онуки. І правнуки.

P.S. Дякую вам, друзі, за те, що саме до мене ви звернулися з проханням написати слова до вашої ювілейної пісні «25 – це початок життя…», яка так чудово прозвучала в пролозі урочистого концерту! Для мене честь – писати для вас і про вас, товаришувати з вами… І ще одне: після вашого феєричного ювілею мені вперше стало трішки сумно за свій вік. Учитися грі на скрипці мені пізно, до хору мене точно не візьмуть... Може, пані Валентина Мишак дасть мені пару уроків хореографії (дуже вже хочеться навчитися танцювати «Карапет»!)?..

З повагою, ваша Лілія Черненко

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Матеріали за темою

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа