«Безбатченки» журналіста

Сучасна українська література існує. Вона жива, і вона популярна. Причому народжуються шедеври художнього слова не лише в інтелектуальних Києві чи Львові, а й у провінції. Торік друком вийшов роман «Безбатченки» пера журналіста, письменника, краєзнавця, члена Національної спілки журналістів України, володаря золотої, срібної та бронзової медалей української журналістики, уродженця села Осовець Бобровицького району Григорія Войтка.

Відомий Григорій Андрійович і тим, що в 1998-му заснував та очолив першу в Бобровиці телерадіокомпанію. Повертаючись до книги, слід сказати, що вже з перших днів свого існування роман посів чільне місце серед найбільш запитуваних у бібліотеках книг. Що й не дивно, адже у ньому розповідається про безбатченків, які масово з’явилися в Україні після Другої світової війни. Це діти і репресованих батьків, і солдатських вдів. А також, як називає їх автор, безбатченки від влади. Ті, хто прикриваючись посадою чи партбілетом, знущався з односельців. За вигаданими персонажами роману стоять реальні людські долі та історії.

У «Безбатченків» Григорія Войтка було всього дві презентації – у Києві та Прилуках. Остання пройшла 7 квітня 2017-го у районній бібліотеці. На зустрічі з читачами автор розповів про свою творчість, про написання останнього роману, про його героїв, про те, як книгу сприйняли рідні.

– Дружині я заборонив читати «Безбатченків», – говорить Григорій Войток. – Там дуже реалістично подається життя, яке і я, і вона бачили на власні очі. Не хочу, щоб вона ще раз це відчула. Жінка послухала мене. А от дітям дозволив читати роман, і їм сподобалося.

Із «Безбатченками» не завадить познайомитися кожному. Принаймні для того, щоб дізнатися правду про життя наших батьків, дідів, прадідів у повоєнні роки. А ще, аби навчитися розрізняти і в сучасному суспільстві безбатченків від влади.

Приємним сюрпризом для Григорія Андрійовича та гостей книгозбірні став виступ народного колективу «Журавка» Онищенківського Будинку культури. Зустріч закінчилася фотографуванням із письменником та автограф-сесією.

Іван Українець

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа