Співучий син України Володимир Бойко

До українців можуть по-різному ставитися у світі. Але всі визнають, що українська культура, й особливо пісні, – це щось неймовірне. Одним із тих, хто знайомив людство з нашим фольклором, був прилучанин Володимир Бойко. 10 квітня йому мало б виповнитися 89...

Аби згадати соліста Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки, Заслуженого та Народного артиста України, лауреата багатьох Всесвітніх фестивалів мистецтв, Почесного громадянина Прилук, його земляки зібралися 6 квітня у міській центральній бібліотеці. Вечір спогадів розпочався аудіозаписом пісні «Взяв би я бандуру» у виконанні Володимира Івановича. До речі, це улюблена композиція Метра.

– Сьогодні в Україні немає такого голосу, яким Бог наділив Володимира Івановича, – переконаний директор Прилуцького агротехнічного коледжу Павло Черніков. – Це була людина щира, цікава, неординарна, з відкритою душею. Я пишаюся тим, що ми дружили сім’ями понад 40 років.

Саме з цієї дружби і народилася книга Павла та Ольги Чернікових «Співучий син України», в якій зібрані спогади рідних, друзів і колег Володимира Бойка. Загалом 19 розповідей.

– Якось під час однієї із зустрічей Володимир Іванович мені жартома сказав: «Ти вже кидай писати на педагогічну тематику. Може, краще про мене напишеш?» Коли його не стало, я загорівся цією ідеєю, – говорить Павло Іванович.

– Я підтримала це починання чоловіка. Адже нам пощастило спілкуватися з такою людиною, як Володимир Бойко, слухати його неперевершений голос, надзвичайно захоплюючі розповіді. І ми хотіли, аби нащадкам залишилася згадка про нього, – розповідає Ольга Чернікова. – Робота була кропіткою. Хтось писав власні спогади особисто, а хтось лише переказував, а ми з чоловіком оформлювали все це літературно. Ми не автори цієї книги, а збирачі спогадів. Даний твір – колективна праця. Ми вдячні всім, хто до неї долучився.

Окрім родини Чернікових, про Володимира Бойка говорили Георгій Хотін, Ольга Куриленко, Ольга Середа. Ще в бібліотеці лунали народні пісні у виконанні фольклорних колективів міського Будинку культури, а також унікальний голос Володимира Івановича, котрим пишаються Прилуки, пишається вся Україна.

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа