20-річчя української Конституції

20-річчя української Конституції 20-річчя української Конституції ВЧ

28 червня 1996 року о 9.18, після 24 годин безперервної роботи, Парламент 315 голосами «за» затвердив Конституцію України. Так у нашої держави з’явився Основний закон. У преамбулі документу зазначається, що Верховна Рада прийняла Конституцію, «виражаючи суверенну волю народу, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім українським народом права на самовизначення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України, прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу».

20-річчя української КонституціїІз того моменту минуло 20 років. Можливо, не все записане в Конституції нині втілюється у життя, а сам Основний закон потребує внесення змін. Проте без цього документу жодна держава не може вважатися державою. Історія української Конституції сягає своїм корінням ще XVIII століття, коли у 1710-му гетьман Пилип Орлик написав «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького», одну з перших європейських конституцій нового часу.

Українці тривалий час чекали, поки нарешті зможуть стати справжніми господарями на власній землі. І от нарешті у 1991-му цей день настав. А ще за п’ять років наша країна обзавелася Конституцією, котра визначає форму правління у нашій державі, її національні символи, захищає права та свободи громадян.

Зранку 28 червня, коли вся Україна святкувала День Конституції, у Прилуках поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку було гамірно та велелюдно. Біля монумента Великому Кобзарю городяни відзначали 20-у річницю прийняття Основного закону. Знаково, що серед присутніх було чимало дітей, яким розбудовувати Україну в майбутньому. Знані у місті люди прийшли на урочистості зі своїми сім’ями.

20-річчя української Конституції– День Конституції для нашої родини – особливе свято. Я пишаюся тим, що саме на українській землі зароджувалися конституційні процеси у Європі. Приємно бачити стільки молоді. Ці хлопці та дівчата гордо нестимуть по життю ім’я українця, – переконаний директор Прилуцького агротехнічного коледжу Павло Черніков.

Україна стала рідною домівкою для людей різних національностей. Тому символічно, що під час заходу у виконанні вихованців Школи мистецтв, Центру творчості дітей та юнацтва, артистів міського Будинку культури звучали пісні українською, польською, російською і білоруською мовами.

Не забули прилучани про тих, хто віддав життя за Вітчизну, боронячи її суверенітет на Сході. Члени шкільної ради міста Сергій Газарян та Олександр Волошин поклали квіти до монумента бійцям АТО, які загинули за незалежність України.

Конституція – Основний закон держави. Офіційно. Але що таке Конституція для кожного з нас? Шлях у цивілізований світ. Вона формує рівень індивідуальної свідомості за принципами: «Від того, що і як я роблю, як поводжуся і за що голосую, залежить доля мого народу, моєї Батьківщини, моя власна, моїх нащадків; за все відповідаю я, все повинен робити згідно із законом та совістю». І про це ніколи не слід забувати.

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа