Меморіальна дошка воїну АТО

До подій на Майдані, війни на Сході нашої держави новітній історії України бракувало героїв, людей, які були б взірцем для інших. Нині ж у країні тисячі тих, кого не лукавлячи можна назвати героями. Серед них – прилучанин Сергій Деркач.

Він народився у сім’ї офіцера. Мріяв стати військовим лікарем, але все-таки пішов стопами батька. Останнє місце служби майора Сергія Деркача – в/ч А 1815 у селищі Гончарівське, де він був заступником командира частини з виховної роботи. Саме звідти офіцер пішов на війну. У зоні АТО пробув 45 днів. Загинув 30 липня у селі Шишково під Луганськом. Йому було всього сорок...

У Сергія Павловича залишилися 35-річна дружина Віталія і двоє доньок – Аліна і Діана. Старшій із дівчат вісім років. Держава, хай і під тиском центральних телеканалів, подбала про родину загиблого: пані Віталія таки отримала обіцяні ключі від двокімнатної квартири у Чернігові.

Не забувають про Сергія Деркача і його рідні Прилуки. У День Незалежності України очільники міста, родичі та друзі офіцера й просто небайдужі городяни відвідали могилу Сергія Павловича, де схилили голови у хвилині мовчання. Затим усі відправилися до школи №12, де з 1981 по 1989 рік навчався Сергій Деркач і де з ініціативи міського голови Дмитра Барнаша, Прилуцько-Варвинського об’єднаного міського військового комісаріату, колег, однокласників та друзів героя 24 серпня відкрилася меморіальна дошка йому.

– Ми віддаємо належне пам’яті нашого земляка, котрий загинув у зоні АТО, – сказав один із учасників церемонії, начальник управління освіти Прилуцької міськради Сергій Вовк. – На прикладі цього мужнього чоловіка ми виховуватимемо у підростаючого покоління почуття патріотизму. Того патріотизму, з яким сьогодні воїни йдуть у бій і віддають свої життя за цілісність та незалежність України.

На очах усіх присутніх, серед яких, окрім офіційних осіб, було багато учнів школи №12, мешканців військового містечка, жителів інших мікрорайонів, бриніли сльози. Горе родини Деркачів – горе Прилук. Ім’я майора Збройних Сил вже назавжди вписане золотими літерами в історію міста.

– Ще місяць тому Сергій радів життю, безстрашно боронив суверенітет України. Та війна безжально забрала його у нас, – зазначила директор школи №12 Тетяна Пилипенко. – Для педколективу та учнів школи відкриття меморіальної дошки – дуже велика честь. У нашому навчальному закладі приділяється значна увага військово-патріотичному вихованню, уже тривалий час працює свій музей. Цього року неодмінно створимо в ньому експозицію, присвячену Сергію Деркачу. Його подвиг стане взірцем для учнів не тільки нашої, а й усіх прилуцьких шкіл.

Меморіальну дошку відкрили Дмитро Барнаш та військовий комісар Юрій Лесніца. Щойно було зняте біле полотнище, до пам’ятного знаку потяглися люди. Кожен покладав квіти, згадуючи справжнього офіцера, котрий до кінця виконав свій військовий обов’язок.

– Спасибі всім, хто увіковічнив пам’ять про мого чоловіка. Учні школи, де він навчався, щоранку, йдучи на уроки, будуть згадувати Героя України, яким для мене є Сергій. Своє життя він віддав за кожного з нас. За те, щоб ми жили у мирній та незалежній державі, – зауважила Віталія Деркач.

Останні місяці змінили український народ, згуртували його. Ми вже ніколи не будемо такими, як колись. Немає сумніву, що меморіальна дошка Сергію Деркачу не стане просто табличкою на стіні будівлі школи, що згадка про одного із сотень полеглих у боях за Незалежність передаватиметься із покоління у покоління. І що на подвигах героїв виростуть діти, котрі й розбудують уже нову, сильну, єдину не на папері, а по духу Україну.

Олег Діденко

Оцінити матеріал
(2 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа