Правила вступу до вузів змінилися

25 Січ. 2017
142 переглядів

Міністерство юстиції затвердило Умови прийому до вищих навчальних закладів України, відповідно до яких здійснюватиметься набір абітурієнтів нинішнього року.

Для вступу на перший курс ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти прийматимуться сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 та 2017 років. Під час конкурсного відбору абітурієнтів будуть ураховані бали сертифікатів ЗНО з української мови та літератури (перший предмет), математики, історії України або біології за вибором вузу (другий предмет), загальноосвітнього предмета, з якого проводиться ЗНО, або творчого конкурсу (третій предмет). ВНЗ самостійно визначатимуть мінімальну кількість балів, за якою особа допускатиметься до участі в конкурсі.

Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту почнеться 29 червня і триватиме до 25 липня.

Прийом заяв від абітурієнтів стартує 12 липня, а закінчиться 20 липня (для тих, хто вступатиме на основі співбесіди, іспитів чи творчих конкурсів) або 26 липня (для тих, хто вступатиме на основі сертифікатів ЗНО). Творчі конкурси проводитимуться у кілька сесій, із 17 по 26 липня включно, іспити – з 21 по 26 липня включно.

Рейтингові списки абітурієнтів із зазначенням рекомендованих до зарахування оприлюднять не пізніше 12-ї години 1 серпня. Зарахування на бюджет відбудеться не пізніше 7 серпня, на контракт – не пізніше 30 вересня.

Загалом вступники зможуть подати максимум дев’ять заяв на місця державного та регіонального замовлень і не більше ніж за чотирма спеціальностями. У кожній заяві необхідно буде вказати її пріоритетність (цифрами від 1 до 9). Зазначену пріоритетність не дозволяється змінювати протягом вступної кампанії, тож перед поданням документів абітурієнт має добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше.

Цьогоріч вступники подаватимуть заяви тільки в електронній формі. Крім осіб пільгових категорій, для котрих передбачені спеціальні умови участі в конкурсному відборі (для них розроблена паперова форма). У Міносвіти обіцяють налагодити систему електронної подачі документів, адже у 2016 році вона була надто перевантажена й працювала з перебоями.

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа