Анатолій Мирошниченко: «Цьогоріч День незалежності – це привід підбити підсумки і заявити про необхідність зміни курсу»

Анатолій Мирошниченко Анатолій Мирошниченко

Таку заяву зробив голова Чернігівської обласної організації партії «Опозиційний блок» напередодні святкування 25-ї річниці незалежності України. За його словами, влада вкотре хоче відзначати День незалежності урочистими промовами і масовими заходами. «Традиційно говоритимуть про успіхи та плани на майбутнє. При цьому ніхто не скаже, що населення скоротилося на 9 мільйонів, що за останні 20 років із країни виїхало близько 7 мільйонів громадян, із яких майже половина – молодь. Промовчать і про те, що з 1991-го по 2015-й кількість дитсадків скоротилася з 24,5 до 15 тисяч, шкіл – із 22 до 17 тисяч, а медичних закладів стало менше вдвічі – з 3,9 до 1,8 тисячі. Я вже не кажу про рівень заробітних плат і пенсій: це відчуває кожен на своєму гаманці, оплачуючи комунальні послуги та скуповуючись у магазинах», – зазначив депутат Чернігівської облради.

Анатолій Мирошниченко також висловився про те, що двадцятип’ятиріччя своєї незалежності Україна зустрічає в дуже складних умовах: «Уже два з половиною роки триває збройний конфлікт на Сході країни. Незважаючи на досягнення домовленостей щодо його врегулювання, кінця протистоянню не видно. Не подолано й внутрішній розкол у суспільстві. Саме тому нашим першочерговим завданням є об’єднання українського народу. Цьогоріч День незалежності – це привід підбити підсумки і заявити про необхідність зміни курсу».

За словами очільника партійного осередку, економіка держави перебуває в глибокій кризі. Згадуючи, на яких позиціях знаходилася країна 25 років тому у сфері технологій, виробництва, за якістю соціальної системи і людського капіталу, можна дійти вкрай гнітючих висновків. «За минулі два з половиною роки Україна втратила майже половину економіки в доларовому еквіваленті. Протягом трьох років відбувається скорочення обсягів промислового виробництва. Україна перетворюється на переважно аграрну країну, втрачаючи колись потужний індустріальний потенціал. Державний борг наближається до 80% від ВВП. Третій рік поспіль двозначними темпами зростає інфляція. З кожним днем населення убожіє. Ціни й тарифи невблаганно зростають, а реальні доходи падають», – заявив Анатолій Костянтинович.

На його переконання, в таких умовах говорити про досягнення – знову обдурювати людей. Зараз немає сенсу вигадувати нові урочисті гасла, яких суспільство вже не зрозуміє і не сприйме. «Необхідно змінювати курс державної політики. Фактично, Україні потрібна нова Стратегія незалежності. Це те, що сьогодні пропонує нашому суспільству «Опозиційний блок». Головне – забезпечити мир у країні і подолати розкол у суспільстві. Для цього політикам необхідно припинити підігрівати пристрасті і розпалювати протиріччя. Потрібні форуми громад, діалог між владою і бізнесом. Слід відроджувати традиції співпраці держави, бізнесу і профспілок. Необхідно створити новий Суспільний договір – Конституцію України – і закріпити у ньому всі досягнуті в суспільстві домовленості. Зокрема, стосовно політичної системи, адміністративно-територіального устрою, прав і повноважень різних гілок влади. Затверджувати цей Договір необхідно на загальнонаціональному референдумі», – впевнений Анатолій Мирошниченко.

На думку депутата, нашій державі також потрібна нова економічна політика, завдання якої – реіндустріалізація і технологічна модернізація України. «Ми повинні зберегти статус України як індустріально розвиненої країни, що володіє технологічним потенціалом ХХІ століття. Саме на це мають спрямовуватися державні інвестиції, до цього повинні долучатися вітчизняний бізнес та іноземні інвестори. Потужний економічний потенціал створить умови для вирішення соціальних проблем. Тільки розвинена економіка зможе гарантувати нормальний рівень життя громадян. І якщо нинішня влада не може з цим упоратися – треба йти на вибори. Майбутнє країни не мусить залежати від майбутнього у владі окремих людей», – резюмував Анатолій Мирошниченко.

Оцінити матеріал
(1 Голос)

1 коментарів

  • Stix
    Stix Вівторок, 23 Серпень 2016 09:36 Коментувати

    Підтримую Мирошниченко, вже давно пора змінити курс.

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа