Анатолій Мирошниченко: «Люди не перестали любити свою країну, але вони більше не можуть тут жити»

Анатолій Мирошниченко Анатолій Мирошниченко

Так прокоментував ситуацію з рівнем безробіття і станом економіки України керівник «Опозиційного блоку» в Чернігівській області Анатолій Мирошниченко. На його думку, Україна стоїть на межі економічної катастрофи, а втрати в промисловому потенціалі починають набувати незворотного характеру. «Сумарно за 2014-2015 роки Україна втратила 16% своєї економіки. Це квиток до клубу найбідніших держав світу, економіка яких розвивається за рахунок натуральних ресурсів і неосвіченої робочої сили. З урахуванням урядових прогнозів, навіть на початок 2020 року вітчизняна економіка буде все ще на 5,5% (!) нижче рівня 2013-го», – зазначає депутат облради.

За його словами, економічні експерименти провалилися, їх підсумок – люди без роботи, зарплати і надій на майбутнє. «На тлі падіння економіки уряд продовжує говорити про урізання соціальних витрат, підвищуючи кожні три місяці тарифи на послуги ЖКГ. Так, за 2,5 року газ подорожчав у 8,2 рази, тепло – в 4,6, електроенергія – в 3,3, і це ще не межа. При цьому у багатьох людей просто немає можливості заробити, тому що рівень безробіття на кінець першого півріччя 2016-го склав майже 10%. Безробіття виросло у 17-ти із 25-ти регіонів України», – наголошує Анатолій Мирошниченко.

Політик вважає, що й це ще не все, адже значною залишається проблема прихованого безробіття: «У січні-березні 2016 року близько 353,1 тисячі осіб (4,5% штатних працівників) продовжували трудитися в умовах неповної зайнятості, а ще 94,2 тисячі (1,2% штатних працівників) були відправлені в примусові відпустки».

Анатолій Мирошниченко переконаний, що ці фактори є причиною бажання мільйонів українців виїхати за кордон: «Згідно з даними опитування TNS Online Track, опублікованими 1 вересня, число українців, які хочуть перебратися за кордон, лише за рік збільшилося з 57% до 65%. Люди не перестали любити свою країну, але вони більше не можуть тут жити. Щоб жити, потрібна можливість заробити, а нинішня влада позбавила цього мільйони українців».

Політик повідомив, що «Опозиційний блок» уже розробив і опублікував програму виходу з кризи, яка передбачає комплексний план відновлення економіки. «Нашими депутатами у Верховній Раді пропонується негайно внести зміни до Державного бюджету на 2016 рік, де передбачити підтримку регіонального розвитку та стимулювання економічного зростання, провести податкову реформу, а саме – знизити податковий тиск і задати стимули для активізації економіки. Також збільшити квоти на безмитне ввезення в рамках Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, прискорити адаптацію технічних стандартів та регламентів ЄС. Низка наших положень стосується судової реформи, посилення захисту права власності для поліпшення інвестиційного клімату», – заявив Анатолій Мирошниченко.

Крім того, депутат зазначив, що тільки в мирній Україні в бюджеті з’являться гроші, які можна вкласти в економіку, і тільки в мирну Україну захочуть вкладати гроші інвестори. «Українці вміють працювати, і бізнесмени за кордоном це знають. Але їм потрібні гарантії, що завод, в який вони інвестують кошти, завтра не буде зруйнований артобстрілом. Тому головне завдання – відновлення миру, а далі – економіки України. Тільки тоді буде майбутнє в усіх нас і в України в цілому», – резюмував політик.

Оцінити матеріал
(0 голосів)

1 коментарів

  • huawei
    huawei Середа, 07 Вересень 2016 11:56 Коментувати

    Молодець!, серйозний депутат, балакає по ділу!

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа