Санаторій «Берізка» – перший крок до відновлення

Санаторій «Берізка» – перший крок до відновлення Санаторій «Берізка» – перший крок до відновлення ВЧ

На сесії Прилуцької міської ради, що відбулася 31 березня, депутатський корпус затвердив Програму «Облаштування позаміського закладу оздоровлення та відпочинку дітей «Берізка» на базі КП «Санаторій «Берізка» на 2017-2018 роки». Усього для виконання Програми протягом двох років необхідно 17 мільйонів 700 тисяч гривень. Звісно, для міського бюджету ця сума є захмарною, тому відновлення оздоровчого закладу планується здійснювати шляхом залучення інвесторських коштів.

Останнім часом Прилуцька міськрада бере активну участь у міжнародних грантових проектах, які допомагають розвивати інфраструктуру міста. Прилуки співпрацюють з ЄС/ПРООН та НЕФКО. Переваги участі в цих проектах видно неозброєним оком. Незабаром у місті почне діяти електронна система охорони здоров’я (запис до лікаря онлайн), упроваджуватимуться системи економії електроенергії та енергозбереження шляхом заміни ламп розжарювання на світлодіодні, продовжаться роботи з утеплення стін і заміни вікон в освітніх, медичних закладах та ОСББ.

Маючи досвід такої плідної співпраці з іноземними інвесторами, цілком реально знайти спонсорів і для відродження «Берізки».

Першим кроком до реалізації Програми стане підготовка проектно-кошторисної документації на реконструкцію об’єкта. Вона дозволить відкрито заявити про наміри міської ради на державному та міжнародному рівнях. На сьогодні міський голова вже має усну домовленість, за якою витрати на підготовку ПКД покриє співпраця з народним депутатом Олегом Дмитренком. Цей документ коштуватиме близько 200 тисяч гривень, але його вартість не можна порівнювати з майбутньою перспективою.

– Коли потенційні інвестори бачать наявну проектно-кошторисну документацію, вони усвідомлюють, що місто не лише хоче, а й робить усе можливе для реалізації проекту. Майже сім років тому «Берізку» закрили, навіть не замислюючись, яких зусиль доведеться докласти, щоб її відновити. Мені здається, колишні керівники Прилук не мали права так чинити з наймолодшими жителями міста. Тому заради власних дітей ми повинні спробувати відродити заклад, – зазначає міський голова Ольга Попенко.

Від того, наскільки активно місцеве самоврядування працюватиме щодо підготовки проекту, залежатиме термін його виконання. Маючи всі необхідні папери, міська рада зможе без вагань пропонувати на розгляд інвесторів своє дітище. А бажаючих допомогти вистачає.

За сприяння депутата Чернігівської обласної ради Олега Авер’янова буде виділено кошти на ремонт покрівлі їдальні, що нині перебуває в аварійному стані.

Досягнувши високої планки, поставленої міською владою, в майбутньому заклад зможе претендувати й на відновлення статусу санаторію. Адже, крім комфортних умов проживання, є можливість відновити й лікувальні методики, котрими раніше пишалася «Берізка». Бромхлориднонатрієва мінеральна вода місцевого джерела використовувалася для зовнішніх процедур при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, неврологічних, кардіологічних та гінекологічних хвороб. Також працівниками закладу проводилися процедури грязелікування, що позитивно впливали на імунну систему, активізували захисні сили організму дітей.

Відновлення оздоровчого комплексу «Санаторій «Берізка», що знаходиться всього за 6 кілометрів від міста, повинно вирішити проблему обмеженого контакту дітей з природою, сприяти збільшенню кількості заходів туристичного та спортивного спрямування. Після проведення капітального ремонту протягом літнього періоду в закладі зможуть оздоровитися понад 500 дітей. А в перспективі його можна буде використовувати як базу для відпочинку і в інші пори року.

Любов Рубан, прес-секретар Прилуцької міської ради

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа