Під вигуки «Дістало!»

Під вигуки «Дістало!» Під вигуки «Дістало!» ВЧ

Давненько у Прилуках не було такого насиченого подіями дня, як 31 березня 2017 року. Зранку в місті тривали одразу два заходи – 25 сесія міськради 7 скликання та мітинг «Дістало!», ініційований Прилуцьким козацьким полком. Саме козаків поблизу пам’ятника Шевченку, де проходила акція протесту, було чи не найбільше. Хоча до відкритого мікрофона підходили й пересічні прилучани, котрі також висловлювали свої думки з приводу діяльності міської влади, і ці думки подекуди не співпадали з позицією організаторів протесту.

Гучною музикою та надемоційними промовами, що лунали за вікнами будівлі міськради, неодноразово перекривалися виступи депутатів. Під час перерви у засіданні частина мітингувальників увійшла до сесійної зали, аби озвучити свої претензії до влади, серед яких – низька якість ремонту доріг, засилля безпритульних собак на вулицях Прилук, захаращеність міста сміттям, закриття та реорганізація закладів освіти й медицини. До речі, питання заборони закриття та реорганізації бюджетних закладів без консультацій із громадськістю було включене до порядку денного сесії ще задовго до озвучення його мітингувальниками. І депутати проголосували за даний проект рішення. Що стосується інших вимог протестувальників, то козаки й ті, хто поділяє їхні погляди, домовилися з очільниками Прилук зустрітися за два тижні, аби почути від них, що вже зроблено з того, що вимагалося.

Друге життя «Берізки»

Окрім вищезгаданого питання відносно бюджетних закладів, депутати проголосували ще за низку цікавих та важливих проектів рішень. Зокрема, затвердили кілька цільових програм. Так, обранці громади дали нове життя санаторію «Берізка», підтримавши міську цільову Програму «Облаштування позаміського закладу оздоровлення та відпочинку дітей «Берізка» на базі КП «Санаторій «Берізка» на 2017-2018 роки». Загалом на капремонт закладу, за словами міського голови Ольги Попенко, буде залучено 17 мільйонів 700 тисяч гривень інвесторських коштів. Відпочинок дітей планується проводити, починаючи із 2018-го. Як передбачають розробники Програми, «Берізка» стане чудовою альтернативою пришкільним таборам.

Затвердили депутати і міську Програму із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2020 роки. На її реалізацію піде 990 тисяч гривень (99 тисяч – із обласного бюджету, 891 тисяча – з міського). Кошти почнуть виділяти із 2018-го, по 330 тисяч на рік. За них протягом трьох років планується придбати квартири площею не менше 30 квадратних метрів кожна для 3 осіб із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Хоча станом на 1 січня 2017-го поліпшення житлових умов у Прилуках потребують 33 особи даної категорії. Але краще менше, ніж нічого. Також сесія затвердила міську Програму попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017-2021 роки й Положення про відділ ведення Державного реєстру виборців Прилуцької міської ради.

31 березня депутати дали зелене світло фінансово-економічному розмежуванню Прилуцької міської дитячої лікарні та комунального лікувально-профілактичного закладу «Прилуцька центральна міська лікарня» шляхом надання дитячому медзакладу дозволу на самостійне здійснення фінансової діяльності за рахунок реорганізації централізованої бухгалтерії КЛПЗ «ПЦМЛ». Тобто, відтепер у центральної міської та дитячої лікарень окремі бухгалтерії.

Жодна сесія не обходиться без бюджетних питань. Не стало винятком і березневе засідання. Обранці громади виділили 199 тисяч 900 гривень на встановлення металопластикових вікон у приміщенні дитячої лікарні; 150 тисяч – на облаштування ливневої каналізації в районі залізничного мосту на Рокитному; 100 тисяч – на виготовлення проектно-кошторисної документації та отримання технічних умов для реконструкції будинку Шкуратова (колишня школа №4) у рамках міжнародного проекту COMUS; 30 тисяч – Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів на придбання дидактичного матеріалу Монтессорі (сприяє розвитку особистості, допомагає дитині самостійно пізнавати навколишній світ, а також систематизувати вже набуті навички та знання); 192 тисячі 250 гривень – на поповнення статутного фонду КП «Муніципальна поліція». На балансі цього комунального підприємства знаходяться камери відеоспостереження, і виділені гроші підуть на закупівлю додаткового обладнання для відеокамер, яке дозволить їм розпізнавати номерні знаки транспортних засобів. Це, в свою чергу, полегшить правоохоронцям розкриття злочинів.

Уже з 1 квітня чи таки з 1 вересня?

На сесійному засіданні було порушено питання щодо підняття заробітної плати педагогічним працівникам дошкільних та позашкільних установ Прилук. Підвищення з 1 січня 2017-го зарплат вчителям ЗНЗ, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції, не торкнулося цієї категорії освітян. Як відомо, вони утримуються місцевим бюджетом. Закон передбачив зростання виплат для них із 1 вересня поточного року. Відповідь на запитання, за рахунок яких коштів підвищити зарплату педагогам дошкільних і позашкільних закладів Прилук уже з 1 квітня, дасть засідання депутатської бюджетної комісії за участю фінансового управління міськради. Вільних коштів у місцевій казні наразі немає. Працівники інших закладів та установ, що фінансуються з міського бюджету, а також органів місцевого самоврядування забезпечені заробітною платою всього на 10 місяців. Бюджетна комісія та фахівці фінуправління визначать, з яких статей зняти кошти, щоб направити їх на підвищення зарплатні педагогам ДНЗ і позашкілля вже з 1 квітня, тим самим усунувши несправедливість, породжену державою. Знайдені ресурси неодмінно спрямують на підняття зарплати згаданим педпрацівникам.

31 березня Прилуцька міська рада звернулася до Президента України, Голови Верховної Ради, Кабінету Міністрів, керівництва Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з приводу введення щомісячної плати за підключення до газопостачання. Депутати висунули вимогу скасувати абонплату за блакитне паливо.

Олег Діденко

Оцінити матеріал
(0 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа