Пристрасно-скандальна сесія Важливо

Пристрасно-скандальна сесія Пристрасно-скандальна сесія ВЧ

Чергова сесія Прилуцької міської ради, що відбулася 27 червня, була напрочуд емоційною та інформативною. Пристрасті зашкалювали, дехто із депутатів навіть не підбирав слів, звертаючись до своїх колег. Проте це не завадило обранцям громади обговорити низку важливих для неї питань.

І знову про стихійну торгівлю

Спершу депутати заслухали звіт начальника МВ УМВС України Олександра Меші про недопущення торгівлі у не встановлених для цього місцях. Полковник міліції зазначив, що для того, аби подолати таку проблему, самих правоохоронців недостатньо. Люди, котрі торгують із землі молоком, овочами, фруктами та іншими продуктами харчування, бачачи міліціонера, складають свої пожитки і переходять на інше місце. Тож Олександр Георгійович відмітив, що було б добре, аби в цьому питанні правоохоронцям допомагали відділ розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів міськради та санепідеміологічна служба. На репліку головного міліціонера Прилук про те, що стихійні торговці не йдуть на ринок, бо буцімто там їм виділяють місця, які знаходяться усередині території, депутат Олексій Гавриш, котрий працює директором ТОВ «Центральний ринок» , зауважив наступне:

– Для тих, хто хоче торгувати городиною, продуктами тваринництва тощо, місця на ринку створені. І йти до них лише 105 метрів: 50 – до центру базару і 55 – від центру наліво. Якщо для когось це далеко, то хай ідуть на «Привіз». Там ледь не під колесами потягів торгують. Також мені дуже прикро, що я, колишній міліціонер, змушений критикувати роботу правоохоронних органів. Але мушу сказати, що нині міліція абсолютно не забезпечує охорону громадського порядку. Якщо найближчим часом нічого не зміниться, то на сесії, де Ви, Олександре Георгійовичу, звітуватиметеся по даному питанню, депутати виставлять оцінку «незадовільно». А які наслідки цього – Ви знаєте.

«Послуга» на останній дорозі?

27 червня до сесійної зали в повному складі завітали двірники комунального підприємства «Послуга». У четвер вони побували на прийомі у міського голови Дмитра Барнаша, а в п’ятницю прийшли до депутатів. До цього їх спонукала чутка (а в кожній чутці є доля правди!), що КП «Послуга» буде розформовано і віддано у підпорядкування КП «Прилукижитлобуд». Люди бояться втратити не тільки роботу, а й соціальний пакет. Бо нібито в новій холдинговій компанії всі працюватимуть виключно за договорами.

Депутати запевнили працівників «Послуги», що жодне комунальне підприємство не буде закрите без їхнього дозволу. Приблизно те ж сказав і мер, порадивши не вірити всім чуткам. На сьогодні, за його словами, проходить реформування «Прилукижитлобуду». З часом щось подібне станеться і з «Послугою». Але працівники, запевнив мер, від цього тільки виграють. Про злиття ж наразі не йдеться. Хоча слова – одне, а конкретні справи – геть інше. Комунальники пішли із сесійної зали, сподіваючись більше на депутатів, ніж на міського голову.

Тютюнова, хлібозавод і нафтовики не вміють заробляти гроші?

Дискусії викликало питання про збільшення чисельності виконавчого комітету міської ради із 11 до 15 осіб. Понад годину депутати сперечалися про прізвища, внесені до нового складу. Зокрема, в ньому знайшлося місце чотирьом приватним підприємцям, які, на думку міського голови, знають, як заробляти гроші. Це Ольга Костюк, Володимир Тінюков, Оксана Овчаренко та Зикова (просимо вибачення у цієї жінки, але її ім’я так ніхто і не озвучив). А це для Прилук, за словами Дмитра  Барнаша, нині надважливо. Та чомусь у виконкомі не знайшлося крісел для представників тютюнової компанії «В.А.Т.-Прилуки», НГВУ «Чернігівнафтогаз», ПрАТ «Прилуцький хлібозавод». Виходить, там заробляти гроші не вміють...

Кінець-кінцем після тривалих та важких дебатів дане питання було відправлене на доопрацювання.

Нарешті з третього чи четвертого разу було затверджено склад комісії з питань нагородження Почесною відзнакою Прилуцької міськради «Знак міської ради «Честь і Слава».

Наступний лот: земля під черговий басейн! Тепер на БАМі

Ще одним із цікавих питань, з якого активно дискутували Дмитро Барнаш та депутат Олена Сотніченко, було внесення земельної ділянки по вулиці Індустріальній (273-й квартал) до переліку призначених для продажу на земельних торгах (аукціоні). Ця земля без чітко визначених меж, без кадастрового номера планується до продажу під будівництво (протягом двох років) басейну. Прекрасно! Треба, щоб люди оздоровлювалися, займалися спортом. Але Олена Сотніченко пропонувала поки що віддати землю в оренду, принаймні на три роки. Якщо будівництво закінчиться, басейн запрацює, то тоді можна буде поговорити про продаж. Та мер запевняв, що інвестор надійний, що він підписав меморандум, яким зобов’язався звести спорткомплекс за два роки. А ще міський голова відзначив: договір оренди одразу відлякає цього потенційного інвестора. Басейн – гарна справа. Так подумали депутати і більшістю голосів підтримали дане рішення. Сподіваємося, що чергове починання з басейном не спіткає доля його попередників. Прилучани пам’ятають, скільки вже тих басейнів мало бути в місті...

Брюссель дав добро

Насамкінець про приємне. З 2009 року Прилуки є підписантами «Угоди мерів-Схід». Вони стали одним із міст Європи, котрі зобов’язалися на 20% скоротити викиди вуглекислого газу та витрати електроенергії. У вересні минулого року План дій сталого енергетичного розвитку м. Прилуки був затверджений міськрадою і направлений до Єврокомісії. У ньому представлено три концепції реконструкції: теплового господарства (1,5 млн. євро), каналізаційно-очисних споруд (1,5 млн. євро) та зовнішнього освітлення (400 тис. євро). Виступаючи на сесії, заступник міського голови, один із розробників Плану Володимир Назім повідомив, що із Брюсселя надійшла хороша новина: проект по зовнішньому освітленню пройшов перший етап відбору.

– Тепер ми повинні до 14 серпня виконати технічний проект на вуличне освітлення, надіслати його до Брюсселю і чекати на результат. Хочеться вірити, що він буде позитивний, – сказав Володимир Назім.

Були на сесії й інші цікавинки, як то муніципальна поліція. Та про неї читайте в окремому матеріалі.

Олег Діденко

Оцінити матеріал
(2 голосів)

Написати коментар

HTML-коди не дозволяються.Защита от спама - выполните задание:

Нас рахують

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Контакти

Редакція газети «Відомості Чернігівщини»

Адреса: вул.Незалежності, 61, м.Прилуки, Чернігівська область, 17500, Україна
E-mail: ch.vedomosti@mail.ru
Контактні телефони: (04637) 3-45-14, (066) 161-06-15

Написати листа